Amazon Türkiye Hizmetlerine Resmi Olarak Başladı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Uzunca süredir açıldı açılacak denilen Amazon Türkiye 19 Eylül 2018 tarihi itibari ile resmi olarak amazon.com.tr adresi üzerinden ülkemizdeki faaliyetlerine başladı.

Dünyanın en büyük Online Satış Sitelerinden birisi olan ve ülkemizde ciddi bir Pazar payı alacağını hesaplayan Amazon Türkiye neredeyse 1 senedir ülkemizdeki yatırımlarının alt yapısını oluşturmakla meşguldü.

Geçtiğimiz haftalarda açılması beklenen amazon.com.tr ise dolar kurundaki dalgalanmalar ve pazardaki istikrarsız fiyatlar sebebiyle birkaç kez ertelenmişti.

[stextbox id=’info’]Amazon Türkiye için Satıcı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Satıcı Hesabı Ücretleri[/stextbox]

 

Amazon Türkiye Açılış Duyurusu

 

15 Farklı Kategori ’de 1000 ’den Fazla Satıcı

Açılış süreci için çok fazla reklam yapmayan Amazon Türkiye ilk etapta 15 farklı kategoride 1.000’den fazla satıcının sisteme yüklediği ürünler ile satışlara başlamış oldu.

İlerleyen süreçte tıpkı Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi satıcı sayılarının 10 Binler ve hatta 100 Binler seviyelerine gelmesini beklemek yanlış olmasa gerek.

Firma 50 TL ve üstü tüm alışverişlerde Ücretsiz ve Güvenilir Kargo Seçenekleri ile kullanıcılarına amazon.com.tr adresinden alışveriş yapmanın keyfini sunmaya hazır. 50 TL altı ürünlerde ise belirli bir miktarda Kargo Ücreti alınacağını da belirtelim.

[stextbox id=’info’]n11.com 11.11 Bekarlar Gününde 140 Milyon TL Ciro Yaptı[/stextbox]

 

Amazon Türkiye Satış

 

“Önümüzdeki Aylarda Ürün ve Teslimat Çeşitliliğimizi Arttıracağız”

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, “Amazon olarak amacımız, müşterilerin internet üzerinden almak isteyebilecekleri her şeyi, cazip fiyatlarla sunan, dünya üzerindeki en müşteri odaklı şirket olmak. Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Bu sayede, Türkiye’deki müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz.” dedi.

Amazon.com.tr Satıcı Hizmetleri Ülke Lideri Alpagut Çilingir ise konuyla ilgili olarak “E-ticaret sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki küçük ve büyük ölçekli işletmelerle aynı düzeyde çalışma imkanına sahip olurken, işlerini büyütme fırsatı yakalıyor. Biz de Amazon olarak, satıcıların başarılı olması için çeşitli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz; yüklerini azaltacak araçlar sunuyor ve satışlarını artırmalarına destek oluyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Amazon Türkiye Fırsatlar

 

Açılışa Özel Fiyatlarda Mevcut

Amazon.com.tr adresi üzerinden açılışa özel bazı ürünlerin özel fiyat seçenekleri ile satışa sunulduğunu belirtelim.

Her ne kadar beklentilerimizi karşılamasa da Paşabahçe Midas Çay Seti, Samsung Galaxy J7, Fitbit Alta HR, Regal LED TV gibi birçok farklı ürün ana sayfada yer alan Açılışa Özel kısmından kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Firmanın açılış sürecinden sonra da pazardaki oturmuş rakipleri karşısında elini güçlendirebilmesi için doğru kampanya kurgularını aktife alması gerekecek.

Özellikle ciddi reklam yatırımları yaparak ülkemizde bu alandaki en büyük sitelerden birisi halini alan N11.com bu anlamda Amazon Türkiye ile ciddi bir rekabete girecektir.

 

Amazon Türkiye

 

Satıcılar Amazon Türkiye Sistemine Dâhil Olabilirler

Amazon Türkiye yani amazon.com.tr adresi üzerinden ürün satışı yapmak isteyen şirketlerin ve girişimcilerin bazı kayıt süreçlerinden sonra satış yapması mümkün.

Tabi ki Amazon Türkiye bireysel satışa açık değil. Satış yapabilmeniz için bir işletme sahibi olmanız, fatura kesebiliyor olmanız ve resmi olarak devlet tarafından tanınıyor olmanız gerekiyor.

Konuyla alakalı daha fazla bilgi almak, kayıt ücretlerini ve komisyon bedellerini görmek içinAmazon Türkiye için Satıcı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Satıcı Hesabı Ücretleri Yazımıza göz atabilirsiniz.

Amazon Türkiye Hizmetlerine Resmi Olarak Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir