Amazon Türkiye Operasyonu Temmuz 2018’de Kapılarını Açıyor

Uzun süredir gündemde olan Amazon Türkiye Operasyonunun 2018 yılı Temmuz ayında kapılarını tüketicilere açması ve ürün satışına başlaması bekleniyor.

Resmi olarak amazon tarafından net bir tarih verilmemiş olsa da Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali ÇAĞATAY tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bilgi Temmuz 2018’i işaret ediyor.

Firmanın öncelikli olarak Kargo, Depo, Ticari İzinler, Satış Ortaklıkları gibi süreçleri tamamlaması akabinde ise sorunsuz ve hızlı bir şekilde son kullanıcıya ulaşması amaçlanıyor.

Bu sebeple de ön hazırlık dönemini uzun tutarak platformun açılış tarihi 2018 yılının ortası olarak planlanmış gibi görünüyor.

Ali Çağatay - Amazon Türkiye

Daha Uygun Bir Fiyat Sunabilecek mi?

Son dönemde artmaya başlayan Dolar ve Euro Kuru sonrasında Amazon Türkiye operasyonun son kullanıcıya nasıl bir ücret politikası sunacağı merak konusu olmuş durumda.

Firmanın özellikle Müşteri Memnuniyeti noktasında çok katı olduğu ve süreçlerin tam olarak işletilmesi için her türlü yaptırımı uyguladığı biliniyor. Bu sebeple de özellikle Satış Sonrası Hizmetler noktasında sorun yaşanacağını sanmıyoruz.

Ancak artan döviz kurları sonrasında kullanıcıların özellikle Uygun Fiyat Politikası beklentisi içinde oldukları Amazon Türkiye bu noktada nasıl bir noktada duracak şu aşamada netleşmiş değil.

Firmanın 2018 Temmuz ayına kadar bu süreçlerin tamamını artık sistematik olarak belirlemesi ve satış noktasında nasıl bir fiyat politikası uygulayacağını netleştirmesi gerekiyor.

Amazon'un Uygulama Marketi Rekora Koşuyor

Rekabetin Özellikle Teknoloji Mağazalarını Vurması Bekleniyor

Her ne kadar firma Amazon.com.tr adresi üzerinden e-Ticaret sürecine girecek olsa da özellikle Teknoloji Mağazaları büyük bir darbe görebilir bu durumda.

Çünkü genellikle Mağazalarda ve Web Sayfalarında farklı fiyat politikaları uygulayan bu firmalar çok yüksek indirimler sonrasında web satışlarını kaybetmeye başladılar.

Halen ülkemizde ciddi bir Mağazadan Alışveriş alışkanlığı olsa da özellikle Genç Kesimin hızlı bir şekilde Online Alışveriş sürecine yöneldiği de net olarak görünüyor.

Son 11.11 ve Black Friday indirimlerinde sadece Türkiye’deki e-Ticaret siteleri değil Amazon.de gibi, GearBest gibi, Alibaba gibi birçok yabancı e-ticaret sitesi de ülkemize ciddi bir ürün satışı gerçekleştirmiş durumda.

Amazon Türkiye Operasyonu Temmuz 2018’de Kapılarını Açıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir