Amazon Türkiye Personel – Kargo – Tedarik Süreçlerinde Son Aşamaya Geldi

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Uzunca süre konuşulan ve nihayetinde 2018 yılı Temmuz ayında açılacağı kesinleşen Amazon Türkiye için Personel Alımları, Kargo ve Satış Sonrası Hizmetler ve Tedarikçi Anlaşmaları tamamlanmak üzere.

Daha önce yapılan resmi duyuru ile 18 Temmuz 2018 tarihinde resmi olarak amazon.com.tr adresi üzerinden satışlarına başlayacağını duyuran Amazon Türkiye süreçleri mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde yürütmenin peşinde.

Bu kapsamda da hem Personel Alımlarında hem Kargo Süreçlerinde hem de Tedarikçi Seçimlerinde ciddi anlamda seçici davranıp sistemin tam olarak oturtulduktan sonra sistemin aktife alınması amaçlanıyor.

 

Amazon Türkiye

 

Personel Alımları İçin 1 Ay Önce İlan Yayınlandı

https://www.amazon.jobs/en/search?base_query=&loc_query=Turkey&country=TUR adresi üzerinden resmi olarak Personel Alımlarına başlayan Amazon Türkiye tabi ki ilk etapta iyi derece de Türkçe ve İngilizce bilme şartını ilk sıraya koymuş durumda.

Başvurulacak pozisyona göre deneyimli ya da deneyimsiz personel alımları yapacak olan firma bir anlamda tepe ekibi kurduktan sonra alt kısımdaki yönetim ekibini de tamamlamaya yakın durumda.

Amazon Türkiye’de çalışmayı düşünen arkadaşlar varsa ve kendilerine güveniyorlarsa ilanlar kapanmadan başvurularını yapsınlar derim.

 

Amazon Türkiye Personel

 

Stoklar Girilmeye Başlandı

Tedarikçiler ile anlaşmaları yapan Amazon Türkiye ilk etapta direkt olarak Ana Tedarikçiler üzerinden gelen ürünlerin girişlerini sisteme eklemeye başlamış durumdalar.

Yurtdışındaki Amazon Mantığının ise site açıldıktan ve depo sisteminin oturmaya başlanmasından sonra Türkiye için aktif hale getirilmesi de beklentiler arasında.

Henüz Amazon.com.tr adresi hali hazırda Amazon.de adresine yönleniyor olsa da arka planda IP üzerinden sitenin tüm süreçleri tamamlanma aşamasına gelmiş durumda.

 

Amazon Deposu

 

Kargo ve Satış Sonrası Anlaşmalar Yapılıyor

Özellikle Taşıma ve Satış Sonrası Hizmetler noktasında ciddi anlamda keskin çizgileri olan Amazon firmasının bu sebeple de iki aşamada da hizmet sunacak firmaları ince eleyip sık dokuduğunu belirtebiliriz.

Marka imajı olarak oldukça sağlam bir yere sahip olmasından ve Müşteri Memnuniyeti noktasında da oldukça başarılı yorumlar almasından ötürü Amazon Türkiye’nin elini ülkemizde de sağlam tutmak istediği biliniyor.

Bu sebeple de kargo firmaları ile anlaşma aşamasında kargolarının Öncelikli Teslimi noktasında bazı yazılı sözler almanın peşinde olduğu haberleri elimize ulaştı.

Aynı şekilde tedarikçi firmaların servis noktalarında da Amazon Türkiye üzerinden gönderilen ürünlerin Daha Hızlı ve Daha Az Sorun ile çözüme kavuşturulması için bazı çalışmaların yapıldığı, 14 günlük İade Süreçleri için de min. Sorun yaşanması adına çalışmaların devam ettiği gelen bilgiler arasında.

 

Amazon Türkiye Satış

 

Teknoloji Mağazaları ve Siteleri Çeşitli Planlar Üzerinde Çalışmaya Başladı

Amazon Türkiye’nin pazara girecek olması elbette ki Türkiye’deki Online Satış Siteleri ve Teknoloji Mağazaları için ciddi anlamda büyük bir sorun olarak ele alınıyor.

Türkiye’nin önde gelen Teknoloji Mağazalarından bir tanesinin Bölge Müdürü tarafından Amazon Türkiye için özel bir çalışma yapmak zorunda kalacaklarını ve satış hedeflerini düşürmesinden korktuklarını bir sohbette ifade ettiği gerçeğini de dile getirmiş olalım.

Her ne kadar Online Satış yapacak, pazara etkisi olmaz gibi bir düşünce hakim olsa da özellikle 18 Temmuz 2018 tarihinde ciddi indirimler ile ürün satacağı ve pazarda ciddi bir Marka İmajı oluşturacağı gelen bilgiler arasında.

Yavaş yavaş ülkemizdeki Teknoloji Mağazası Satışlarının da İnternetten Satışa döndüğü günümüzde Amazon Türkiye hem Teknosa, MediaMarkt ve Vatan Bilgisayar gibi Mağazalaşma yoluna giden firmaları hem de N11, HepsiBurada, Yukko, GittiGidiyor ve Sahibinden gibi firmaları az ya da çok etkileyecektir.

 

Amazon

 

Ciddi İndirimler Yapılması Amaçlanıyor

18 Temmuz 2018 tarihinde kapılarını kullanıcılarına açacak olan Amazon Türkiye’nin ilk gün için tedarikçilerden ciddi indirimler aldığı gelen bilgiler arasında.

Satışa sunulacak tüm ürünlerde belki de Maliyetine Satış yapmayı planlayan firma bu sayede ilk gün cirosu ile pazara ciddi anlamda güçlü bir giriş yapma peşinde.

Online Satış Süreçlerinde yaşanan olumsuzlukları kırmayı amaçlayan firma eğer bu şekilde indirimli ürünler ve güçlü bir Marka İmajı ile pazara girmeyi başarır ise kısa ve uzun vadede Türkiye Teknoloji Pazarında önemli değişikliklere sebebiyet verebilir.

Amazon Türkiye Personel – Kargo – Tedarik Süreçlerinde Son Aşamaya Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir