Amazon’da Skandal Teslimat

Dünyada internet üzerinden alışveriş dendiğinde akla ilk gelen şirketlerden Amazon’da geçtiğimiz günlerde büyük bir skandal yaşandı. İngiltere’de siparişini teslim alan kişi paketi açtığında içinden insan dışkısı çıktı.

 

İnternet üzerinden alışveriş yaygınlaştıkça insanların başına gelen çeşitli aksaklıkları ve hataları herkes duymuş, belki bir kısmımız da o aksaklıkları yaşayan kişiler olmuşuzdur. Yanlış gelen kargolar, yolda kaybedilen paketler, internette gördüğümüzle gönderilen ürün arasındaki farklar herkesin başına gelen hatalar ama İngiltere’de Londra’nın doğusunda yaşayan adamın başına gelenler bir ilk.

Amazon üzerinden sipariş ettiği ürünü almak için paketi açtığında karşısında insan dışkısı gören adam bu büyük skandalı tüm dünyaya duyurmak için olayın üstüne hemen televizyon kanallarını arıyor. Bu olayları doğrulayan Amazon ise bölgede anlaşmalı olduğu teslimat şirketi hakkında soruşturma başlatıyor. Neden böyle bir paketle karşılaşıldığı hakkında ise net bir bilgi bulunmazken sadece bir tahmin var.

2016’nın başlarında Amazon’da gizlice çalışan bir BBC muhabiri, teslimat şirketlerinde çalışanların olağanüstü şartlarda ve çok yoğun çalıştıklarını belirtiyor. Öyle ki çalışma saatleri içinde herhangi bir boşluk bulamayan çalışanların kimi zaman tuvalete gitmeye bile vakitleri olmuyor. Bundan dolayı yaşandığı düşünülen olayda sipariş veren kişiye giden paketin aslında çöpe atılması gereken paket olduğu düşünülüyor.

Amazon’da Skandal Teslimat

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir