Amazon’daki ürünlerin fotoğrafları görüntelenemiyor!

Kullanıcılar, dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’da bulunan binlerce ürünün fotoğraflarını göremeyince şok oldu. Peki bu sorunun sebebi ne?

 

Amazon platformu kurulduğu günden beri çok hızlı bir büyüme oranı elde etti. Günümüzde, dünyanın en büyük alışveriş platformu olarak adlandırılıyor ve her dakikada yaklaşık olarak kırk bin sipariş alarak bunu kanıtlıyor. İnternet üzerinde hala faaliyet gösteren online alışveriş siteleri için, Amazon platformu oldukça dişli bir rakip olarak boy gösteriyor.

Her geçen kullanıcı sayısı ve platformu üzerinden alışveriş yapanların sayısı artan Amazon, bugün siteye açanları büyük bir sürprizle karşıladı: Binlerce ürünün fotoğrafları görüntülenemez halde gören kullanıcılar şoka uğradı.

Bunun sebebi Photobucket!

 

Bu olayın ardından yabancı basın kaynakları bir açıklama yaptı ve sorunun kaynağının Photobucket olduğunu söylediler. Photobucket fotoğraf paylaşım hizmeti veren bir site ve Amazon gibi sitelerden buralara çok fotoğraf yüklenildiği için, site sahipleri hizmet şartlarını değiştirmeye gidiyor. Photobucket, Amazon gibi sitelerden fidye istemeye başlıyor.

Photobucket hizmetini kullanan her kullanıcı, internet sitelerine fotoğraflarının yerleştirilmesi için yıllık 399 dolar talep ediyor. Kullanıcıların kızgın oldukları en büyük nokta ise bunun habersiz olarak yapılması ve büyük sorunlara yol açması.

Binlerce kullanıcı siteyi boykot ederek başka fotoğraf hizmeti veren siteleri kullanacağını belirtiyor. Anlaşılan Photobucket, biraz para kazanmak isterken bütün müşterilerinden olacak gibi gözüküyor.

Amazon’daki ürünlerin fotoğrafları görüntelenemiyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir