Amazon’un Karı Kindle Fire’den Değil İçerik Satışından

Büyük düşünenler için her zaman bir basamak vardır. Ve bu basamak bazen pazarı birbirine katacak kadar büyük iken firma tarafından sadece bir altyapı olarak ele alınabilinmektedir.

Amerikan Kitap Devi Amazon tarafından geçtiğimiz senelerde pazara sunulan ve 159 Dolar – 199 Dolar seviyesinden yapılan satışlar ile rekor üstüne rekor kıran Amazon Kindle Fire modeli aslında firma için sadece bir basamak.

Birçok kişinin bu özelliklerdeki bir ürün bu fiyata olur mu diyerek baktığı Amazon Kindle Fire projesi aslında bir para kazanma projesi değil, Amazon tarafından başlatılan E-Kitap çalışmalarının bir altyapı sağlayıcısı imiş.

Amazon sitesinin patronu Jeff BEZOS geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada buna dikkat çekerek firmanın Amazon Kindle Fire satışlarından kazanç sağlamadığını açıkladı.

Cihazları donanımsal maliyet üzerinden sattıklarını belirten BEZOS bu noktada kazançlarının kendilerini tercih eden müşterilerin almış oldukları ek ürünler olduğunu açıkladı.

Amazon Kidle Fire ve Amazon E-Kitap
Amazon Kidle Fire ve Amazon E-Kitap

Elbette ki bu noktada karsız bir yatırım gibi görünen ama muhteşem bir başarı örneği olan Amazon Kindle Fire ne kadar Amazon için karsız bir girişim olsa da Tablet PC Dünyası için 199 Dolarlık Kırılma Seviyesini çizmeyi başardı.

Google tarafından da Nexus 7 modeli ile ulaşılan bu alt sınır bir anlamda Kitap Satarak Kazanç Sağlamak isteyen firmanın yapmış olduğu bir altyapı ç.çalışmasının ürünü olmuş oldu diyebiliriz.

Amazon’un Karı Kindle Fire’den Değil İçerik Satışından

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir