Pasaport Kayıt İşlemleriAMD rekor kırmaya devam ediyor!

AMD rekor kırmaya devam ediyor!

İşlemci piyasasındaki rekabetten bir önceki haberimizde de bahsetmiştik. Intel firmasının yeni işlemci mimarisi arayışları, teknolojideki hızlı ve sıcak gelişmeler bütün işlemci piyasasındaki rekabeti hızlandırıyor. Bu piyasadaki önemli firmaların başında gelen AMD ise yeni bir rekor daha kırmış durumda!   İşlemci pazarının önde gelen firmalarından biri olan AMD’nin, bugün paylaşılan verilere göre, son 10 yıllık duruma […]


İşlemci piyasasındaki rekabetten bir önceki haberimizde de bahsetmiştik. Intel firmasının yeni işlemci mimarisi arayışları, teknolojideki hızlı ve sıcak gelişmeler bütün işlemci piyasasındaki rekabeti hızlandırıyor. Bu piyasadaki önemli firmaların başında gelen AMD ise yeni bir rekor daha kırmış durumda!

 

İşlemci pazarının önde gelen firmalarından biri olan AMD’nin, bugün paylaşılan verilere göre, son 10 yıllık duruma bakıldığında işlemci sektöründeki en büyük pazar payına sahip olduğu görülüyor. Bu rekor AMD’nin Ryzen serisi ile beraber yaptığı yatırımların ve gelişmelerin sonuçlarını son zamanlarda almaya başladığının en büyük göstergesi. Bu kadar emek ve zekanın ardından sonunda firma hakkettiği pazar payını yakalamış gibi gözüküyor.

Bu sonuçlar PassMark tarafından paylaşıldı ve AMD’nin yüzünü güldürdü. Şirketin işlemcilerinin kullanım oranı yılın ilk çeyreğinde yüzde 20’lerde gezinirken, yüzde 10’luk bir artış yakalayarak yüzde 31’e çıkmış olduğunu paylaşılan raporda görüyoruz. Firmanın istikrarlı başarısını göstermek için bu kullanım oranının geçen senenin son çeyreğinde yüzde 18 olduğunu söylemek bizce yeterli.

  Qualcomm Sunucu Pazarı İçin AMD'nin Peşine Düştü

Firmanın bu ilerleyişinin devam etmesini sağlamak için kısa bir süre içerisinde ekonomik pazara hitap eden bir ürün olarak Ryzen R3 işlemci serisi pazara sürülecek. Bunun ardından kullanım oranının bir miktar daha artması bekleniliyor. AMD’nin pazar payının artması, şirketin bunu korumak için daha çok çalışmasına neden olurken, Intel’de kendi pazar payı liderliğini korumak için yeni işlemci mimarisi arayışlarını hızlandırmasına yardımcı oluyor. Bu tatlı rekabet bizim daha iyi teknolojiler kullanmamıza yardımcı olacakmış gibi duruyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status