Android 4.0 Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

2012 senesi başından itibaren hayatımıza giren Android 4.0 İşletim Sistemi Android sürümleri arasındaki kullanım oranını arttırmaya devam ediyor.

Şuan pazarda en çok kullanılan Mobil İşletim Sistemlerinden birisi olan Android İşletim Sistemi kendi içerisinde de bir kullanım grafiği çıkardı.

Buna göre son dönemde birkaç yeni cihazla birlikte gelen ve güncellemeler ile farklı modellere de yayılmaya başlayan Android 4.0 sürümü kendi içerisinde %2.9 luk bir paya ulaşmayı başardı.

Listede ise en büyük pay Android 2.3 sürümüne ait olarak görülüyor. Son 1 sene içerisinde çıkan tüm cihazların Android 2.3 sürümü ile gelmesi ve oldukça stabil bir sürüm olması sebebiyle Android 2.3 bir müddet daha kendi içerisindeki pazarda liderliğini koruyacaktır.

Android 2.1 ve Android 2.2 kullanımı ise her geçen gün giderek azalıyor. Bu azalmanın en önemli sebeplerinden birisi ise zaman içinde kullanıcıların cihazlarını güncelleme için adım atmasından kaynaklanıyor.

Tablet Bilgisayarda ise Android için kendi içindeki listenin lideri 2.1 olarak görülüyor. Android 2.3 ve Android 3.0 ise onu takip etmekte şu aşamada.

Nisan – Mayıs Haziran ayları içerisinde HTC, LG, Samsung, Sony, Huawei, Motorola gibi birçok Android kullanan firmanın Android 4.0 sürüm güncellemeleri ve yeni cihazları pazara sürmeleri ile hem genel pazarda hem de Android kullanımı içerisinde Ice Cream Sandwich modeli bir yükselişe geçecektir.

 

Android 4.0 Kullanımı Artmaya Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir