Pasaport Kayıt İşlemleriAndroid 4.1 Jelly Bean Güncellemesi Alacak Telefon Modelleri

Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi Alacak Telefon Modelleri

Android İşletim Sistemi birbiri ardına yeni sürümlerini çıkarmaya devam ediyor. Geriden gelen telefon üreticileri ise güncellemelere yetişmek için çalışmalara devam ediyor. Pazarda henüz birçok model Android 4.0 ICS sürümüne geçmemiş iken Google firması tarafından pazara sürülen Android 4.1 Jelly Bean Sürümü için telefon sahipleri de beklemeye başladı. Peki, hangi firma hangi cihazını Android 4.1 sürümüne […]


İşletim Sistemi birbiri ardına yeni sürümlerini çıkarmaya devam ediyor. Geriden gelen telefon üreticileri ise güncellemelere yetişmek için çalışmalara devam ediyor.

Pazarda henüz birçok model 4.0 ICS sürümüne geçmemiş iken Google firması tarafından pazara sürülen 4.1 Jelly Bean Sürümü için telefon sahipleri de beklemeye başladı.

Peki, hangi firma hangi cihazını sürümüne yükseltmeyi planlıyor. Dilerseniz bir göz gezdirelim.

Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi
Jelly Bean Güncellemesi

 

Google Serisi: Google firması yine ilk olarak kendi cihazlarını güncellemeyi başardı. Pazarda bulunan ve olarak satışı devam eden Google Akıllı Telefonları için Jelly Bean sürümü yayınlandı ve indirilebilir hale getirildi.

Motorola Firması: Google çatısı altına alınan firma Motorola Zoom modeli için yakın dönemde bir güncelleme paketi hazırlayacak. Ancak pazara sunduğu ve sunmaya hazırlandığı Razr ve diğer modelleri için Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi hakkında net bir bilgi vermedi.

LG Firması: Kullanıcılarından her daim Çok Geriden Güncelleme Yayınlaması sebebiyle eleştiri alan LG firması şu aşamada için güncelleme yapmaya çalıştıkları, bu sebeple Android 4.1 için zamanlarının olmadığını açıkladı. Yani LG kullanan Android sahipleri güncelleme için epey beklemek durumunda kalacak.

Firması: Yakın zamanda modellerin listesini duyuracak olan firmasında Galaxy S3 modeli kesinlikle güncellemeden payını alacak cihazlar listesinde olacaktır. Aynı zamanda Galaxy S2 ve bazı modelleri de Android 4.1 sürümü ile yakın dönemde tanışabilir.

HTC ve Firmaları: iki firmada şu aşamada cihazlarını Ice Cream Sandwich sürümüne yükseltme çalışmaları içerisindeler. Hatta HTC firması birçok modelini yükseltme içerisine dâhil etmiş olmasından dolayı oldukça yoğun bir durumda. Ancak iki firmanın da yazılımsal olarak yakın dönemde güncellemelere geçmesini bekleyebiliriz.

Firmaların birçoğu henüz sürümüne adapte olamamış iken çıkan Android 4.1 sürümü aslında başka bir korkunun da yayılmasına sebep oldu. 2011 Ekim ayı gibi pazara çıkan ve henüz mobil alanda %10 seviyelerinde olan Android 4.0 üzerine çıkarılan yeni işletim sistemi birkaç ay sonra çıkması muhtemel Android 5.0 ile bir anlamda bir adım daha geride kalabilir.

  Galaxy S8 satışlarında olumsuzluklar yaşanıyor!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status