Android 4.1 Jelly Bean İle Gereksiz Güncelleme Bildirimleri Kapatılabilecek

Android AirPush İle İstenmeyen Uygulama Bildirimlerinden Kurtulun
Android AirPush İle İstenmeyen Uygulama Bildirimlerinden Kurtulun

Google tarafından pazara sunulan ve birçok yeniliği bünyesinde barındıran Android 4.1 Jelly Bean İşletim Sistemi özellikle güncelleme bildirimlerinden rahatsız olanlar için muhteşem bir özelliği bünyesine katmış durumda.

Cep Telefonunuza yüklediğiniz herhangi bir oyun yada uygulama sonrasında yerli yersiz olarak çıkan Güncelleme Bildirimleri ve Reklam Bildirimleri artık Android 4.1 Jelly Bean sürümünde kapatılabilecek.

Android AirPush İle İstenmeyen Uygulama Bildirimlerinden Kurtulun
Android AirPush İle İstenmeyen Uygulama Bildirimlerinden Kurtulun

Bu sayede siz dilediğiniz uygulama için Güncelleme alabilecek, dilediğiniz zaman güncelleme almak istemeyebileceksiniz.

AirPush Özelliği adı verilen bu özellik sayesinde cihazın Uygulamalar Menüsüne girilip Uygulamalardan herhangi birisi seçildiğinde ekran üzerinde seçmeli bir alan çıkıyor ve bu alanda Uyarılara İzin Verilsin mi diye bir soru bulunuyor. Bunu Hayır olarak işaretlerseniz bu uygulama sizin cihazınıza artık herhangi bir reklam, uygulama önerisi ya da başla bir ek yükleme talebinde bulunamıyor.

Özellikle çok fazla uygulama kullanan ve bu sebeple reklamdan başı ağrıyanlar için Android AirPush Özelliği oldukça başarılı ve kullanışlı gibi görünüyor.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. 9 sene önce

  Sayın admin size çok teşekkür ederim. Bir çok güncelleştirmeden biz kullanıcılara haberdar ediyorsunuz. Belki de sırf bu haberi yazmak için bu uygulamayı, güncelleştirmeyi kendi telefonunuza yüklediniz. Kolay gelsin çok Teşekkür ederim.

 2. 9 sene önce

  Airpush özelliğini uygulamalar bölümüne giriyorum yok. Sanırım işletim sistemi yüklenmedi. Tekrar yükleyip deneyeceğim.

 3. 9 sene önce

  Güncellemelerin gerekli veya gereksiz olduğunu nasıl anlayabileceğiz. Bunun için ayrıntılı yönetim sistemi olsa bile ingilizce olacağı için yine biz Türkler için fark edeceğini zannetmiyorum.

 4. 9 sene önce

  Android Airpush ile istenmeyen bir uygulama bildirimlerini kapatmak için neler yapılmalı? Sadece jelly bean işletim sistemini yüklemek bunun için yeterli mi?

 5. Çok güzel bir özellik katmışlar. Google’ı çok tebrik ederim. Google’ı aynı zamanda ücretsiz verdiği servisler nedeniyle insanlarda bir güven duygusu ve sempati yaratıyor.

 6. 9 sene önce

  Jelly Bean işletim sistemi tamamen Android’in eski sürümlerine bir yama gibi bence. Özellikleri onu andırıyor.

 7. 9 sene önce

  Google ne yaptığını bilemedi bir türlü. ARama motoru konseptinin dışına çıkalı çok oldu. önceden en iyi arama motoruydu şimdi o’da değil. Bir yerde sürekli sabitk alamıyor. Şu arama motorunu bu yandex kapsada bi gitse Google. Ne hoşuma gider.

 8. 9 sene önce

  Telefonların kullandıkları teknolojiler geliştikçe işletim sistemleride bu donanımlara göre daha hızlı ollmak zorunda. Bunun için bu tür güncelleştirmeler bir devrim yerine koyulmak yerine normal bir davranış olarak gözükmeli.