Android 4.1 Jelly Bean Yüz Tanımada Daha Başarılı

Android 4.1 Jelly Bean Yüz Tanıma Sistemi
Android 4.1 Jelly Bean Yüz Tanıma Sistemi

Google tarafından hızlı bir şekilde pazara sunulan Android 4.1 Jelly Bean sürümü birçok anlamda yenilikler getiriyor ve kullanıcı açısından daha hızlı ve güvenilir bir akıllı telefon deneyimi sunmaya devam ediyor.

Android 4.1 Jelly Bean sürümüne sahip Akıllı Telefon ve Tablet Bilgisayarların pazara sunulmaya başlaması ile Android 4.0 ICS de gelen bazı yeniliklerin nasıl geliştirildiğini ve sorunların nasıl aşıldığını da deneyerek görme imkanına sahip oluyoruz.

Android 4.1 Jelly Bean Yüz Tanıma Sistemi
Android 4.1 Jelly Bean Yüz Tanıma Sistemi

 

Örnek olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü ile ilk kez tanıştığımız Yüz Tanıma Sistemi ile sadece ekrana bakarak tuş kilidini açtırabiliyor, bazı güvenlik adımlarını geçebiliyorduk.

Ancak bu yeni yazılım Android 4.0 ICS de biraz yavaş işliyor ve çoğu kez başarısız işlemler yürütüyordu. Ancak sistemin tam olarak gelişmesi Android 4.1 Jelly Bean sürümüne nasipmiş.

Yenilenen sistem ile Fotoğraf yada başka bir cep telefonu ile kilit açma devri kapanıyor. Yazılıma eklenen yeni, güvenlik paketi ile mimikler ve göz kırpmaları da dikkate alınacak artık. Bu sayede elinde sizin vesikalık bir fotoğrafınız olan herkes kilidi kolaylıkla açamayacak.

Henüz denemelerin birkaç cihaz ile sınırlı olması elbette ki bazı modüllerin ve güvenlik adımlarının ne derecede başarılı olduğunu net olarak görmemiz açısından tam sonuçlar vermiyor.

Ancak sene sonuna kadar birçok dev markanın yeni cihazlarını ve hali hazır pazarda bulunan cihazlarını Android 4.1 Jelly Bean sürümüne yükseltmesi ile İşletim Sistemi hakkında daha net bilgilere ulaşabileceğiz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir