Android 4.2 veya Android 5 İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Android 4.2 Güncellemesi
Android 4.2 Güncellemesi

Google firması tarafından kısa bir süre içerisinde çıkarılmayacağı açıklanan ancak hakkında çok fazla açıklama yapılmayan Yeni Android Sürümü için bilgi sızdırılmaya devam ediliyor.

Android 4.2 veya Android 5.0 olarak pazara çıkması muhtemel olan yeni sürüm için şu aralar bir sızıntı daha yapıldı. İnternetten yayınlanan bir video bir anda gözlerin yine Android İşletim Sistemine çevrilmesine sebep oldu.

Sızdırılan video ya göre denemesi yapılan yeni sürümde kullanıcı için oldukça önemli olan Kaydırma Sekmesi yeniden elden geçiriliyor. Ayarlar ve diğer birçok hızlı kısa yola rahatlıkla ulaşmamızı sağlayan üstteki kaydırmalı menü Android 4.2 veya Android 5.0 sürümlerinde yeniden elden geçirilecek.

Android 4.2 Güncellemesi
Android 4.2 Güncellemesi

 

Yapılacak düzenleme ise kaydırma sekmesini ilk kaydırmada mail, mesaj, cevapsız arama gibi bilgiler sıralanacak. Aynı şekilde ikinci bir kaydırma daha yapıldığında Wi-Fi ayarları, Ses ayarı gibi birçok ayar sıralanacak.

Bu sayede hiç ayarlar menüsüne girmenize gerek kalmadan direkt olarak ana sayfadan işlem yapmanız mümkün hale gelmiş oluyor.

Ayrıca Android 4.2 sürümü ile Gmail uygulaması da baştan yazılacak ve birçok yenilik ile birlikte gelecek gibi görünüyor.

Henüz Google tarafından doğrulanmamış olsa da 2013 başlarında Android 4.2 güncellemesi ile karşı karşıya kalmamız oldukça muhtemel. Bu durumda yapılacak güncellemeler ile de Akıllı Telefon pazarı biraz daha haraketlilik kazanabilir.

Yayınlanan videoya aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ybzSAyFvAXA

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir