Android 4.4 Kit Kat Sürümü Akıllı Telefonları Hedef Almıyor

Google tarafından önümüzdeki birkaç gün içerisinde Google Nexus 5 modeli ile birlikte tanıtılacak olan Android 4.4 Kit Kat sürümü artık Android İşletim Sisteminin Mobil pazardan farklı pazarlara yönelmeye başlayacağının kanıtı.

Android 4.3 Jelly Bean sürümü ile gelebileceği en iyi noktalardan birisine ulaşmayı başaran Android İşletim Sisteminin 4.4 sürümünden sonra hitap edeceği alanı genişletmeye başlayacağı gelen bilgiler arasında.

Google Mühendisleri 2013 senesi sonuna doğru pazara sürdükleri Google Android 4.4 sürümü ile birlikte artık Akıllı TV, Akıllı Uydu Alıcısı, Akıllı DVD Player gibi birçok yeni ürününde pazara çıkmasına katkı sağlamış olacak.

 

Bu Güncelleme En Çok LG ve Samsung İçin

Özellikle LG ve Samsung gibi iki önemli TV ve Telefon üreticisi tarafından uzun süredir bu alanda çalışmalar yapılıyordu. Ancak Android sürümlerindeki uyum sorunu TV noktasında pek de verimli bir çalışma yapılmasına olanak sağlamıyordu.

Bunu gören Google firmasının 2014 senesi ve sonrasında artık sadece Akıllı Telefon ve Tablet PC modellerinde sınırlı kalmak yerine her türlü Elektronik Ürün için ideal bir işletim sistemi yolunu tercih ettiğini görebiliyoruz.

 

Android İşletim Sistemli TV ve Uydu Alıcıları Yolda

Pazarda hali hazırda birkaç firma tarafından üretilmiş olan Android İşletim Sistemli Uydu Alıcısı ve Android İşletim Sistemli Navigasyon modeli var. Ancak bu sayı oldukça az seviyelerde.

Ancak gelecek olan bu yeni güncelleme ile artık pazarda 2014 senesi sonrasında Akıllı İşletim Sistemine sahip yeni modelleri görebileceğiz, daha fazla üründe İşletim Sistemi noktasında çalışan sistemlere tanık olabileceğiz.

Android 4.4 Kit Kat Sürümü Akıllı Telefonları Hedef Almıyor
Android 4.4 Kit Kat Sürümü Akıllı Telefonları Hedef Almıyor

Android 4.4 Akıllı Telefon Kullanıcıları İçin Sadece Bir Güncelleme

Android 4.4. Kit Kat Güncellemesi bir anlamda Akıllı Telefon Kullanıcısı ve Tablet PC Kullanıcısı olanlar için sadece bir güncelleme olarak kalacak gibi görünüyor.

Gelen bilgilere göre Android 4.3 Jelly Bean ile seride en stabil sürüme geçilmiş durumda ve Google firmasının bu stabil yapıya pek dokunmak istemediği de ortada.

Bakalım Google Nexus 5 serisi ile pazara çıkacak olan ve sonrasında Google Nexus serisi ile birlikte HTC One Google Edition, Samsung Galaxy S4 Google Edition ve Sony Xperia Z Google Edition gibi modellerde de görmeye başlayacağımız Android 4.4 Kit Kat sürümü ne denli başarılı olabilecek.

 

Android 4.4 Kit Kat Sürümü Akıllı Telefonları Hedef Almıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. App lın güçü git gitde eriyor adamlar neler cıkarmıs arkadaş

    Cevapla