Android 5.0 Yerine Android 4.3 Pazara Sunulabilir

Android 5.0 Yerine Android 4.3 Pazara Sunulabilir

Son dönemde sızan haberler genelde Android 5.0 sürümünün 2013 Mayıs ayında pazara çıkacağı noktasında idi. Ancak son sızan bir bilgi ve test sonucuna göre Google firması Android 5.0 Key Lime Pie serisi yerine Android 4.3 Jelly Bean serisine devam edecek gibi görünüyor. Android Police sitesi yazarı Artem Russakovskii tarafından hazırlanan yazıya göre Google firması Android […]


Son dönemde sızan haberler genelde sürümünün 2013 Mayıs ayında pazara çıkacağı noktasında idi. Ancak son sızan bir bilgi ve test sonucuna göre firması Key Lime Pie serisi yerine serisine devam edecek gibi görünüyor.

Police sitesi yazarı Artem Russakovskii tarafından hazırlanan yazıya göre firması sürümünü pekte hayata geçirme taraftarı olmadığı, kısa vadede 4.* serisinden ilerlemeyi düşündüğünü yazdı. Hatta 5.0 sürümünün hiç çıkmama ihtimalinin biler olduğunu belirtti.

Sunucu günlükleri üzerinden bazı yapılandırmaları belirlediğini ifade eden yazar, bunları takip ettiğinde iki ayrı IP aralığına döndüğünü ve bunların Android’e ilişkin birçok bilgi içerdiğini söylüyor.

  Android Bildirimlerinin Geç Gelmesi Sorununu Çözümü

 

Android 4.3 Jelly Bean Çıkıyor, Android 5.0 Beklemeye Alınıyor
Çıkıyor, Android 5.0 Beklemeye Alınıyor

 

Bu IP aralıklarının, daha önce de duyurusu yapılmamış yeni Android sürümleri hakkında kendilerine ipucu verdiğini ekleyen yazar, sunucu günlüklerinde görünen cihazların Nexus 4 akıllı telefon ve Nexus 7 tablet olduğunu ve JWR23B yapılandırması üzerinde çalıştıklarını belirtiyor.

 

Android 4.3 Jelly Bean Android Günlükleri Raporu
Android 4.3 Android Günlükleri Raporu

 

Kısacası yakın dönemde tarafından pazara sürülmesi beklenilen yeni işletim sistemi sürümü hakkında emin bir şekilde ortaya atılan Android 5.0 dedikoduları artık biraz daha temkinli olarak dillendirilecek gibi görünüyor. Google ve Android cephesinin hangi isimle pazara yeni sürümünü duyuracağı ilerleyen aylarda belli olacaktır.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. çıkmaz arkadaş çıkmaz
    google ios 7 yi gördükten sonra çıkartmaz ios 7 manyak özelliklerle çıkacak erken davranız yeni bir versiyonu harcamaz ama olan ara modellere oldu. birçok android os 4.1 yüklü gelen cihaz sahipleri android 5 beklentisi içerisindeydi artık araya 4.3 girerse android 5 güncellemesini çoğu alamaz. çünkü firmaların büyük kısmı 2 versiyon güncellemesinden fazla güncelleme yayınlamıyor. çok az istisna modeller hariç

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status