Android 5.1 Bazı Küçük Sürprizlere Ev Sahipliği Yapacak

Android 5.1 Bazı Küçük Sürprizlere Ev Sahipliği Yapacak

5.0 Lollipop İşletim Sistemi ile daha önceki serilerden tamamen farklıbir yola giren firması şimdilerde 5.1 Güncellemesi için bazı yenilikler peşinde.

 IO14’te 5.0’ı ilk duyurduğunda yeni tasarımın için de uygulanan animasyon metodları çok dikkat çekti. Duyarlı, hassas ve tahmin edilebilir animasyonlar yeni tasarımın en çok öne çıkan özelliklerinden biriydi.

Bu animasyonları önemli kılan ise, küçük ayrıntıların gizli olmasıydı. Bu ayrıntıları delightful details (tatlı detaylar) olarak sunan , Android 5.1’de de bu tarz detaylara yer vermiş. Bizim gözümüze çarpan birkaç küçük detayı sizlerle paylaşıyoruz.

 

Android 5.1 İle Görsel Yapı Kendini Ön Plana Taşıyacak

Android 5.1’de, bildirim merkezindeki ‘hepsini sil’ tuşuna çok ince bir detay gizlemişler. Tuşa dokunduğunuzda animasyon yavaşca devreye giriyor ve tuşun yönü değişiyor.

Android 5.1
Android 5.1

Aynı şekilde bildirim merkezinde hepsini sil butonuna doğru elimizi kaydırırsak, ortadaki yatay çizgide de ince bir ayrıntı göze çarpıyor. Çizginin bir kısmı yavaşça kayboluyor.

Android 5.1
Android 5.1

Google firmasının özellikle ile her alanda yarışır bir üzerinde çalıştığı artık bir gerçek. Bu sebeple de Android 5.1 serisinin ve daha sonraki serilerinin daha etkili bir şekilde pazara çıkması ortaya konulacak yenilikler ile doğru orantılı.

Android 5.1
Android 5.1

Kaynak: http://www.webtekno.com/mobil/android-5-1-animasyon-h6159.html

  Asus PadFone 2 Modeli Windows İşletim Sistemi İle Gelebilir

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status