Android 6.0 da Root Garanti Bozmayacak

Android 6.0 da Root Garanti Bozmayacak

Android 6.0 Marshmallow sürümüyle birlikte artık Root işlemi bundan sonra daha güvenli olacak ve garanti bozmayacak. Root kök dosyaları artık sistem bölümüne yüklenmiyor. Android 6.0 Marshmallow için Root garanti bozmayacak. Android kullanıcıları genel olarak Android’in   kişiselleştirilebilme özelliklerinden dolayı tercih ettikleri söylüyorlar.Android cihazları Google Play’deki uygulamalar yeteri kadar kişiselleştirse de de bir çok kullanıcı Root işlemi […]


6.0 Marshmallow sürümüyle birlikte artık Root işlemi bundan sonra daha güvenli olacak ve garanti bozmayacak.

Root kök dosyaları artık sistem bölümüne yüklenmiyor. 6.0 Marshmallow için Root garanti bozmayacak.

kullanıcıları genel olarak Android’in   kişiselleştirilebilme özelliklerinden dolayı tercih ettikleri söylüyorlar.Android cihazları Play’deki uygulamalar yeteri kadar kişiselleştirse de de bir çok kullanıcı Root işlemi yaparak daha farklı kişiselleştirmeler yapıyorlar.

Peki bu Root nedir?

Root aslında sistem dosyalarına erişim yetkisinin sağlanması anlamına geliyor.Root yapılmış Android telefon veya tabletlerde sistemsel değişiklikler yapabilmenin yanında farklı ROM’lar da yüklenebiliyor.Fakat Root işlemi sistem dosyalarına erişime açtığı için Root yapılan garanti dışında kalıyordu.

  Hayatımızda Çığır Açan İşletim Sistemi

Android kullanıcılarının bildiği Chainfirei, İle Root atmada büyük bir ilerleme kaydettiklerini duyurdu.Chainfire, işlemi için gerekli olan kök dosyaların system klasörüne yüklenmediğini açıkladı.Root’lu Android kullanıcıları cihazlarını fabrika ayarlarına geri döndürdüğü zaman Root dosyaları system klasöründe olmadığı için siliniyor.

İlk olarak ’da

Android 6.0 Marshmallow için Root işleminde system klasörüne kopyalanmayan kök dosyaları Android telefon veya tabletlerin garantisinin bozulmasının önüne geçiyor.Bu olay şöyle gerçekleşiyor; telefonunuz bozuldu ve Root’lu ilk yapmanız gereken telefonunuza telefon ayarlarından fabrika ayarlarına geri döndür seçeneği ile fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra telefonunuzu garantiye yollayabilirsiniz.

Android-6.0-Marshmallow

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status