Android 6.0 da Root Garanti Bozmayacak

Android 6.0 da Root Garanti Bozmayacak

sürümüyle birlikte artık Root işlemi bundan sonra daha güvenli olacak ve garanti bozmayacak.

Root kök dosyaları artık sistem bölümüne yüklenmiyor. için Root garanti bozmayacak.

kullanıcıları genel olarak ’in   kişiselleştirilebilme özelliklerinden dolayı tercih ettikleri söylüyorlar. cihazları Google Play’deki uygulamalar yeteri kadar kişiselleştirse de de bir çok kullanıcı Root işlemi yaparak daha farklı kişiselleştirmeler yapıyorlar.

Peki bu Root nedir?

Root aslında sistem dosyalarına erişim yetkisinin sağlanması anlamına geliyor.Root yapılmış Android telefon veya tabletlerde sistemsel değişiklikler yapabilmenin yanında farklı ROM’lar da yüklenebiliyor.Fakat Root işlemi sistem dosyalarına erişime açtığı için Root yapılan garanti dışında kalıyordu.

Android kullanıcılarının bildiği Chainfirei, İle Root atmada büyük bir ilerleme kaydettiklerini duyurdu.Chainfire, Android 6.0 Marshmallow işlemi için gerekli olan kök dosyaların system klasörüne yüklenmediğini açıkladı.Root’lu Android kullanıcıları cihazlarını fabrika ayarlarına geri döndürdüğü zaman Root dosyaları system klasöründe olmadığı için siliniyor.

İlk olarak Android 6.0 Marshmallow’da

Android 6.0 Marshmallow için Root işleminde system klasörüne kopyalanmayan kök dosyaları Android telefon veya tabletlerin garantisinin bozulmasının önüne geçiyor.Bu olay şöyle gerçekleşiyor; telefonunuz bozuldu ve Root’lu ilk yapmanız gereken telefonunuza telefon ayarlarından fabrika ayarlarına geri döndür seçeneği ile fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra telefonunuzu garantiye yollayabilirsiniz.

Android-6.0-Marshmallow

YAZAR HAKKINDA

Recep Enes Çevlik
Recep Enes Çevlik Teknoloji Dünyası ile yakından ilgili. Gündemi ve Teknolojileri takipte.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status