Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı

Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı

Akıllı Telefon Üreticileri henüz yeni yeni Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemine geçiş yapmaya başlamış olsalar da Google Android 6.0 M Sürümü için çalışmalara başlamış durumda. Android 5.0 sürümünün hemen arkasından Android 5.0.1 ve Android 5.0.2 sürümlerini yayınlayan ve stabilite çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Google firmasının yıl ortasında Android 5.1 sürümünü de yayınlaması bekleniyor. 2015 […]yorumlar.net

Akıllı Telefon Üreticileri henüz yeni yeni Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemine geçiş yapmaya başlamış olsalar da Android 6.0 M Sürümü için çalışmalara başlamış durumda.

Android 5.0 sürümünün hemen arkasından Android 5.0.1 ve Android 5.0.2 sürümlerini yayınlayan ve stabilite çalışmalarına tüm hızıyla devam eden firmasının yıl ortasında Android 5.1 sürümünü de yayınlaması bekleniyor.

2015 yılının son aylarında ise Android 6.0 M sürümü duyurulacak ve güncelleme 2016 yılı gibi dağıtılmaya başlanacak.

 

Android 6.0 M Sürümünün İsmi Ne Olacak?

Android 5.0 sürümünde Lollipop ismini kullanan firması Android 6.0 için de M harfi ile başlayan bir isim kullanacak.

Henüz kullanılacak olan isim belli olmasa da pazarda M harfi ile başlayan birçok şekerleme ürünü var ve kullanıcılar kendi tahminlerini oluşturmaya başlamış durumdalar.

Bu noktada Google firmasının KitKat sürümünde yaptığı gibi bir firma ile çalışma yapması da mümkün görünüyor.

En fazla öngörülen isim olarak Marshmallow öne çıkarken bunun yanında Android 6.0 için Milky Bar, Milky Way, M&M’s, Mud Cake, Mentos gibi marka ve ürün isimleri de ön plana çıkmayı başarmış durumda.

Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı
Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı

Google Özel Bir Programla Hem Yazılımı Hem İsmi Tanıtacak

Henüz net bir tarih olmasa da 2015’in son çeyreğinde Google I/Q Etkinliği ile hem Android 6.0 sürümünün tanıtılması hem de sürüme verilen ismin Resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Google firmasının daha önce gerçekleştirdiği 4.1 – 4.2 – 4.3 – 4.4 gibi sıralı güncellemelerden vazgeçerek her sene bir rakam atlayarak güncelleme yapması bekleniyor.

Ancak yine de Google’ın bu sene de Android 6.0 sürümü yerine Android 5.1 M veya Android 5.2 M gibi bir isimle pazara çıkması da ihtimaller dahilinde.

  Google Tablet Yeniden İnternetten Satışı Deneyecek
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status