Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı

Akıllı Telefon Üreticileri henüz yeni yeni Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemine geçiş yapmaya başlamış olsalar da Google Android 6.0 M Sürümü için çalışmalara başlamış durumda.

Android 5.0 sürümünün hemen arkasından Android 5.0.1 ve Android 5.0.2 sürümlerini yayınlayan ve stabilite çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Google firmasının yıl ortasında Android 5.1 sürümünü de yayınlaması bekleniyor.

2015 yılının son aylarında ise Android 6.0 M sürümü duyurulacak ve güncelleme 2016 yılı gibi dağıtılmaya başlanacak.

 [stextbox id=”info” defcaption=”true” collapsing=”false” collapsed=”false”]

 LG G2 İçin Android 5.0.1 Güncellemesi Yolda [/stextbox]

Android 6.0 M Sürümünün İsmi Ne Olacak?

Android 5.0 sürümünde Lollipop ismini kullanan Google firması Android 6.0 için de M harfi ile başlayan bir isim kullanacak.

Henüz kullanılacak olan isim belli olmasa da pazarda M harfi ile başlayan birçok şekerleme ürünü var ve kullanıcılar kendi tahminlerini oluşturmaya başlamış durumdalar.

Bu noktada Google firmasının KitKat sürümünde yaptığı gibi bir firma ile çalışma yapması da mümkün görünüyor.

En fazla öngörülen isim olarak Marshmallow öne çıkarken bunun yanında Android 6.0 için Milky Bar, Milky Way, M&M’s, Mud Cake, Mentos gibi marka ve ürün isimleri de ön plana çıkmayı başarmış durumda.

Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı
Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı

Google Özel Bir Programla Hem Yazılımı Hem İsmi Tanıtacak

Henüz net bir tarih olmasa da 2015’in son çeyreğinde Google I/Q Etkinliği ile hem Android 6.0 sürümünün tanıtılması hem de sürüme verilen ismin Resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Google firmasının daha önce gerçekleştirdiği 4.1 – 4.2 – 4.3 – 4.4 gibi sıralı güncellemelerden vazgeçerek her sene bir rakam atlayarak güncelleme yapması bekleniyor.

Ancak yine de Google’ın bu sene de Android 6.0 sürümü yerine Android 5.1 M veya Android 5.2 M gibi bir isimle pazara çıkması da ihtimaller dahilinde.

[stextbox id=”info” defcaption=”true” collapsing=”false” collapsed=”false”]HTC One M8 Modeli İçin Android 5.0.1 Sürümü Geliyor[/stextbox]

Android 6.0 M Sürümü İçin Çalışmalara Başlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir