Pasaport Kayıt İşlemleriAndroid artık bir kale haline mi geliyor?

Android artık bir kale haline mi geliyor?

Son zamanlarda oldukça sık bir şekilde ortaya çıkan zararlı yazılımlar içeren Android uygulamaları, akıllı telefonlarımıza oldukça büyük zararlar verip başımıza dertler açıyordu. Google Play Protect sayesinde bunların hepsi tarihe gömülecek gibi duruyor!   Google firması, Android kullanıcılarını zararlı yazılım içeren uygulamalara karşı korumak amacıyla kendi tasarladığı yeni güvenlik sağlayan özelliğini paylaştı. İsminin Google Play Protect […]


Son zamanlarda oldukça sık bir şekilde ortaya çıkan zararlı yazılımlar içeren uygulamaları, akıllı telefonlarımıza oldukça büyük zararlar verip başımıza dertler açıyordu. Google Play Protect sayesinde bunların hepsi tarihe gömülecek gibi duruyor!

 

Google firması, kullanıcılarını zararlı yazılım içeren uygulamalara karşı korumak amacıyla kendi tasarladığı yeni güvenlik sağlayan özelliğini paylaştı. İsminin Google Play Protect olduğu belirtilen bu özellik, Google Mobile Services 11 ve üstü destekleyen tüm cihazların kurtarıcısı olacak gibi duruyor.

Google Play Protect, ilk olarak Mayıs ayında duyurulmuştu ve sonrasında ise geniş çapta dağıtıma başlatılmıştı. Bu güvenlik sistemi gücünü makine öğreniminden alıyor, yeni ve çeşitli türdeki saldırılara anında yanıt verme yeteneğine sahip. Bu sayede neredeyse milyarlarca kullanıcıya bir kurtarış sağlıyor. Google Play Protect sayesinde otomatik olarak cihazınıza yüklenmiş olan bütün uygulamaları Play Store üzerinden tarayabiliyor ve bu uygulamaların güvenli olup olmadığına karar verebiliyor. Güvenlik sistemi eğer ilginç veya tehlikeli bir durumla karşılaşırsa bu uygulamaları engelliyor, sonrasında ise akıllı telefonunuzdan kaldırıyor.

  HTC, Samsung ve Motorola Modellerinin Android 4.0 Ice Cream Sandwich Güncellemesi Çıktı

Son olarak belirtmemiz gereken önemli bir nokta var. Eğer cihazlarınızda kullandığınız uygulamaları üzerinden değil de farklı yollar ile yükleyip kullanıyorsanız, Google Play Protect sizi koruyamaz. Bu da hala güvende olmadığınız anlamına geliyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status