Android Auto Araçlardaki Yerini Alıyor

Android Auto Araçlardaki Yerini Alıyor

Android İşletim Sistemi tarafından Akıllı Araç Çalışması kapsamında geliştirilen 2016 yılında pazara çıkacak.

2016 model Honda Accord ailesinde kullanılmaya başlanacak olan Android Auto İşletim Sistemi özellikle Araç ile Akıllı Telefon ve Tablet PC gibi ürünlerin çok daha yüksek etkileşim sağlamasına olanak sağlayacak.

Android Auto Sisteminin ilerleyen süreçte geliştirilecek bir anlamda Oto Pilot Sistemine dönüştürülmesi, Şoförle alakalı tüm analizleri yapması, anlık yol ve trafik bilgilerini sunması gibi birçok ekstrası da olacak.

 

2 Yıldan Sonra Gerçeğe Dönüşecek

2 yıl önce Android İşletim Sistemi üzerinden geliştirilmesine karar verilen Android Auto İşletim Sistemi geçen süreçte gelişlimi tamamlamış gibi görünüyor.

2016 yılında pazara sürülecek olan Honda Accord serisinde kullanılmaya başlanacak olan yazılım başarılı olursa Yeni Nesil Araçların pazara çıkması da hızlanmış olacak.

Android Auto Araçlardaki Yerini Alıyor

Android Auto Araçlardaki Yerini Alıyor

 

Akıllı Otomobilde İOS & Android Savaşı Başlıyor

Bilindiği üzere IOS İşletim Sistemi ile oldukça ünlü bir araç üreticisi Akıllı Araç Çalışması üzerinden epeydir zaman harcıyordu.

IOS ’un kapalı kapılar ardında devam ettirdiği bu çalışma artık Android Auto Sisteminin gelmesi ile benzersiz olmaktan çıktı ve kıyasıya bir rekabet için de ortam hazırlamış oldu.

Buna göre yakın dönemde Akıllı Telefon ve Tablet PC sektöründe olduğu gibi Akıllı Araba Sektöründe de büyük İşletim Sistemi Savaşları yaşanacak.

Bu kapışmadan da bakalım hangi firma liderliği alıp, pazarda kendi gücünü ispatlayabilecek.