Android Cihazlarında 3 veya 5 SMS’ten Sonra MMS Moduna Geçme Sorunu ve Çözümü

Android İşletim Sistemi kullanan bazı cihazlarda 3 SMS bazı cihazlarda ise 5 SMS boyutunu aştığınızda sistem sizi otomatik olarak MMS moduna taşımaktadır. Peki, bu sorunun çözüm yolu yok mu?

Aslında bu durum Android İşletim Sistemi tarafından sunulan Güvenlik Protokollerinden birisidir. Ancak birçok kişi için bu büyük bir sorun haline gelmekte, uzun metinli SMS gönderimleri imkânsız hale gelmektedir.

Peki, bu sorunun çözümü var mıdır? Hangi cihazlarda bu sorunu çözebiliriz.

Bu sorunu çözebilmek için cihazı ROOT’lamanız gerekiyor. Yani orijinal yazılım yerine farklı gruplar tarafından ortaya konulan yazılımları kullanmaya başlamanız gerekiyor. Elbette ki bu işlem pek kolay değil ve doğru yapılmadığında sıkıntılı bir işlem olması sebebiyle önerilmiyor.

Bazı forumlarda telefonunuza farklı isimlerde SİSTEM DOSYASI yüklemeniz öneriliyor olabilir. Ancak bu sistem dosyalarının ne kadar güvenli olduğu, cihazınızda çalışıp çalışmayacağı, Root gerektirip gerektirmedi belli olmuyor. Bu sebeple bu tarz dosyalara da çok fazla güvenmemenizi öneririz.

Android Cihazlarında 3 veya 5 SMS’ten Sonra MMS Moduna Geçme Sorunu ve Çözümü
Android Cihazlarında 3 veya 5 SMS’ten Sonra MMS Moduna Geçme Sorunu ve Çözümü

 

Peki, başka bir çözümü yok mu?

İşte bu sorunun cevabını bazı Uygulamalar ile vermeye çalışacağız. Kullandığınız Standart SMS Uygulaması yerine bu uygulamaları kullanarak Uzun SMS gönderebilirsiniz.

 

Go SMS Pro Uygulaması

Google Play Market üzerinden Ücretsiz olarak indirebileceğiniz GO SMS PRO Uygulaması ile limitlere takılmadan SMS göndermeniz mümkün hale geliyor.

İngilizce olarak gelen cihazın AYARLAR kısmında Türkçe Dil Desteğini indirmeniz mümkün. Ancak yarı İngilizce yarı Türkçe hale geliyor.

Uygulama direkt olarak SMS Uygulamasını geri plana atmıyor. O sebeple Uzun SMS Göndermek istemeniz durumunda GO SMS PRO Uygulamasını açıp, diğer durumlarda Normal SMS Uygulamasını kullanabilirsiniz.

Çok uzun olan mesajlarda bu uygulamada mesajın tam iletilmesini engelleyebiliyor. Ancak yaptığımız denemelerde 8 SMS uzunluğuna kadar sorunsuz iletişim sağladık. 8 SMS sonrasında bazen smsler yarım gidebiliyor.

GO SMS PRO Uygulama İndirme Sayfası: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms&hl=tr

GO SMS PRO Uygulaması Türkçe Dil Dosyası: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gosms.tr&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qYi5nb3Ntcy50ciJd

***

Birkaç uygulama daha var. Ancak denemelerini yapmadan isimlerini yazmayalım istedik. Birkaç gün içerisinde onları da deneyerek konuya ekliyor olacağız.

 

Android Cihazlarında 3 veya 5 SMS’ten Sonra MMS Moduna Geçme Sorunu ve Çözümü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir