Android Giriş Seviyesi Modellerde Başarısız

Android Giriş Seviyesi Modellerde Başarısız

Android İşletim Sistemi özellikle Sistem Kaynaklarını çok fazla tüketmesinden dolayı Giriş Seviyesi diye tabir edilen alt model ürünlerde başarısız sonuçlar almaya başladı. Pazara çıktıktan sonra her alanda geniş bir atılım içerisine giren firmanın 1 GHz ve altı işlemci serilerinde üretilen modelleri ise eskiden gördükleri ilgiden epey uzak konumdalar. Firmaların düşük işlemci, düşük kamera, düşük depolama […]


İşletim Sistemi özellikle Sistem Kaynaklarını çok fazla tüketmesinden dolayı Giriş Seviyesi diye tabir edilen alt model ürünlerde başarısız sonuçlar almaya başladı.

Pazara çıktıktan sonra her alanda geniş bir atılım içerisine giren firmanın 1 GHz ve altı işlemci serilerinde üretilen modelleri ise eskiden gördükleri ilgiden epey uzak konumdalar.

Firmaların düşük işlemci, düşük kamera, düşük depolama alanı kullanmaları ve buna bağlı olarak kasma sorunlarının yaşanmaya başlaması, uygulamaların SD Kart merkezli olarak kullanımda sorun yaşanmasından dolayı alt modellerde faz uygulama kullanılamaması ve firmaların bu modellere güncelleme çıkarmamaları ise bu düşüşün temel sebebi.

Android Giriş Seviyesi Modellerde Başarısız
Giriş Seviyesi Modellerde Başarısız

Özellikle 700, 701, 603, 500 ve bu seride devam eden Uygun Fiyatlı Telefonların hız ve performans değerlerine bakıldığında rekabet ettikleri Galaxy Mini, Galaxy Ace, Galaxy Pocket P, Desire C gibi modelleri rahatlıkla solladıkları görülebilir.

  Samsung Galaxy S8 Active Modeli Yolda

General Mobil Discovery, Casper VİA, Huawei gibi firmalar tarafından üretilen modeller ise Uygun Fiyatlı olmaları sebebiyle biraz daha fazla ilgi görmüyor değiller.

Genelde Çift veya Dört çekirdekli olarak pazara sürülen bu modellere olan ilginin sebebi ise aynı fiyata alınacak , veya modellerinin düşük işlemci performansları.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status