Android İçin Sözlük ve Test Uygulaması Testli Sözlük

Testli Sözlük ismi ile Google Play Market üzerinden indirilebilir hale getirilen Türk Yapımı uygulama size Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe  çeviri sunmanın yanında içindeki testler ile bilgi seviyenize de ölçmeyi amaçlıyor.

Offline olarak kullanabileceğiniz Testli Sözlük uygulamasında çeviri yapmak ya da test olmak için illa internete bağlanmanıza gerek kalmıyor. Her şeyi yazılım Offline olarak yapıyor.

Kurulum sırasında 188 MB lık bir dosya olarak gelen uygulama sonrasında birde veritabanı güncellemesi yapıyor. Bu sebeple Wi-Fi üzerinden indirmeniz veya bilgisayarınıza indirip oradan kurulum yapmanızda fayda var.

Testli Sözlük Android Uygulaması
Testli Sözlük Android Uygulaması

Android 1.5 ve üstündeki tüm sürümlere uygun bir şekilde gelen Testli Sözlük uygulaması Google Play Market üzerinden de 4 Puan almayı başarmış durumda.

Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe çeviri özelliği bulunan uygulamada size verdiğiniz kelimenin her anlamını çıkarıyor ve bu sayede bir çok uygulamada olan tek anlam sorununu çözmüş oluyor.

Test bölümü ise genellikle kelime bilme üzerine çoktan seçmeli ya da klasik olarak oynanabiliyor. Tüm ayarları yapabildiğiniz Test bölümü hem İngilizce Kelime Bilgisini geliştirmeniz hem de kendinizi hazır tutmanız açısından oldukça başarılı.

Testli Sözlük Uygulamasını indirmek için Google Play Market sayfasına cep telefonunuzdan bağlanabilir veya aşağıdaki indirme linkini kullanarak bilgisayarınız üzerinden kurulum yapabilirsiniz.

Android İçin Sözlük ve Test Uygulaması Testli Sözlük İndir
Android İçin Sözlük ve Test Uygulaması Testli Sözlük İndir

 

Android İçin Sözlük ve Test Uygulaması Testli Sözlük

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 28 Mayıs 2012, 01:42

    Testili sözlük çok güzel bir uygulama ben kullanıyorum ve arkadaşlarda öneriyorum. Türk yapımı olmasının yanında sizin de belirttiğiniz gibi google play martker üzerinden 4.0 puan almış olması programın uygulamasını indirmek amaçlı cezp ediyor.

    Cevapla
  2. Biraz önce indirdim birkaç eksik haricinde gayet güzel çalışan bir uygulama. Sözcük eksiği var biraz. Sürekli kendini güncellerse başarılı bir sözlük haline geleceğine inanıyorum.

    Cevapla