Pasaport Kayıt İşlemleriAndroid İşletim Sisteminde Misafir Modunu Açmak ve Kapamak (Guest Mod)

Android İşletim Sisteminde Misafir Modunu Açmak ve Kapamak (Guest Mod)

Android İşletim Sistemi için kullanılan ve kullanıcıların birçok veriye erişmesini engelleyen Misafir Modunu Açmak veya Kapatmak konusuyla alakalı aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışıyor olacağız.


için kullanılan ve kullanıcıların birçok veriye erişmesini engelleyen Misafir Modunu Açmak veya Kapatmak konusuyla alakalı aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışıyor olacağız.

Bazı cihazlarda ismi değişiyor olsa da için genelde kullanılan Misafir Mod – Guest Mod cihazınızı meraklı gözlerden korumak için kullanabileceğiniz bir moddur.

Örneğin yeni aldığınız bir cihazı incelemek isteyen bir yakınınıza telefonunuzu teslim ederken Misafir Moda geçiş yaparak Kişisel Verilerinizi görmesini engelleyebilirsiniz.

Misafir Moduna geçiş yaptıktan sonra Erişimleri kısıtlanacak, Photos, Gmail ve Chrome gibi uygulamalardaki verilere erişim sağlanamayacaktır. Ayrıca üreticiler tarafından hazırlanan ara yüzlerde çeşitli ayarlar ile bu kısıtlamaları açma ve kapama imkânına da sahip olabiliyorsunuz.

  Sony Xperia S İçin Android 4.0 Güncellemesi Geldi

Misafir Modunu (Guest Modu) açmak ve kapatmak ise cihazlara göre değişim gösterebilmektedir. Ancak genel kullanımı noktasında tüm arayüzlerde benzer bir yapı sunmaktadır.

 

Android Misafir Modunu Açmak

 

Misafir Modunu Açma – Aktif Hale Getirme

Misafir Modu aktif hale getirmek için cihazınızın üstten açılan bildirim panelini aşağı çekmeniz ve sağ üst bölümde bulunan Kullanıcı Simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan menüden Add Guest – Kullanıcı Ekle seçeneğini seçerek cihaza Yeni Kullanıcı Tanımlaması yapabilirsiniz.

 

Samsung Cihazlarında Özel Modu Aktif – Açık Hale Getirme

Samsung markalı cihazlarda Özel Modu aktif hale getirmek için Ayarlar – Kilit Ekranı ve Güvenlik menüsü altında bulunan Özel Mod Sekmesini seçmeniz gerekmektedir.

Bu sayfada Özel Moda geçiş sonrasında hangi uygulamaların yasaklanacağı bilgisi de size sunulacaktır. Aktif ve Pasif yapma imkanı sağlanacaktır.

 

Android Misafir Modu Silmek

 

Misafir Modunu Kapatma – Pasif Hale Getirme

Misafir Modu pasif hale getirmek için cihazınızın üstten açılan bildirim panelini aşağı çekmeniz ve sağ üst bölümde bulunan Kullanıcı Simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan sayfadan Misafir Modu Sil – Remove Guest seçeneğini seçerek misafir modunu kaldırabilirsiniz.

Eğer ana kullanıcı hesabında Şifre – Desen Kilidi veya Parmak İzi ile sağlanan bir güvenlik önlemi varsa Misafir Modu silerken bu güvenlik aşamasını aşmanız istenecektir.

 

Samsung Cihazlarında Özel Modu Pasif – Kapalı Hale Getirme

Samsung markalı cihazlarda Özel Modu pasif hale getirmek için Ayarlar – Kilit Ekranı ve Güvenlik menüsü altında bulunan Özel Mod Sekmesini seçmeniz gerekmektedir.

Eğer ana kullanıcı hesabında Şifre – Desen Kilidi veya Parmak İzi ile sağlanan bir güvenlik önlemi varsa Misafir Modu silerken bu güvenlik aşamasını aşmanız istenecektir.

 

Misafir Modu Soru – Sorun ve Çözüm Önerileri

Android Misafir Modu ile alakalı olarak yaşadığınız Sorunları, aklınıza takılan soruları ve kullanıcıların yazdıkları sorunlar için çözüm önerilerinizi bizlere bu sayfa üzerinden ulaştırabilirsiniz.

Gelecek olan her yorumun bizler için değerli olduğunu ve elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyor olacağımızı belirtmek isteriz.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

    • Misafir modu olduğu için güvenlik sebebiyle izin vermiyor olabilir. Başka bir yazılım yüklenip cihaza sıkıntı yaratmasın bazında.

    • Ben zarar görmüşüm cihaz kimin umrunda)))valla sinir oldum aktif olmayınca haftalardır ugrasiyom

    • Ben Zarar gormusken cihaz kimin umrunda))haftalardır araştırıyor ama nafile delirmece)

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status