Android İşletim Sisteminde Misafir Modunu Açmak ve Kapamak (Guest Mod)

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Android İşletim Sistemi için kullanılan ve kullanıcıların birçok veriye erişmesini engelleyen Misafir Modunu Açmak veya Kapatmak konusuyla alakalı aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışıyor olacağız.

Bazı cihazlarda ismi değişiyor olsa da Android İşletim Sistemi için genelde kullanılan Misafir Mod – Guest Mod cihazınızı meraklı gözlerden korumak için kullanabileceğiniz bir moddur.

Örneğin yeni aldığınız bir cihazı incelemek isteyen bir yakınınıza telefonunuzu teslim ederken Misafir Moda geçiş yaparak Kişisel Verilerinizi görmesini engelleyebilirsiniz.

Misafir Moduna geçiş yaptıktan sonra Uygulama Erişimleri kısıtlanacak, Google Photos, Gmail ve Chrome gibi uygulamalardaki verilere erişim sağlanamayacaktır. Ayrıca üreticiler tarafından hazırlanan ara yüzlerde çeşitli ayarlar ile bu kısıtlamaları açma ve kapama imkânına da sahip olabiliyorsunuz.

Misafir Modunu (Guest Modu) açmak ve kapatmak ise cihazlara göre değişim gösterebilmektedir. Ancak genel kullanımı noktasında tüm arayüzlerde benzer bir yapı sunmaktadır.

 

Android Misafir Modunu Açmak

 

Android Misafir Modunu Açma – Aktif Hale Getirme

Misafir Modu aktif hale getirmek için cihazınızın üstten açılan bildirim panelini aşağı çekmeniz ve sağ üst bölümde bulunan Kullanıcı Simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan menüden Add Guest – Kullanıcı Ekle seçeneğini seçerek cihaza Yeni Kullanıcı Tanımlaması yapabilirsiniz.

 

Samsung Cihazlarında Özel Modu Aktif – Açık Hale Getirme

Samsung markalı cihazlarda Özel Modu aktif hale getirmek için Ayarlar – Kilit Ekranı ve Güvenlik menüsü altında bulunan Özel Mod Sekmesini seçmeniz gerekmektedir.

Bu sayfada Özel Moda geçiş sonrasında hangi uygulamaların yasaklanacağı bilgisi de size sunulacaktır. Aktif ve Pasif yapma imkanı sağlanacaktır.

 

Android Misafir Modu Silmek

 

Android Misafir Modunu Kapatma – Pasif Hale Getirme

Misafir Modu pasif hale getirmek için cihazınızın üstten açılan bildirim panelini aşağı çekmeniz ve sağ üst bölümde bulunan Kullanıcı Simgesine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan sayfadan Misafir Modu Sil – Remove Guest seçeneğini seçerek misafir modunu kaldırabilirsiniz.

Eğer ana kullanıcı hesabında Şifre – Desen Kilidi veya Parmak İzi ile sağlanan bir güvenlik önlemi varsa Misafir Modu silerken bu güvenlik aşamasını aşmanız istenecektir.

 

Samsung Cihazlarında Özel Modu Pasif – Kapalı Hale Getirme

Samsung markalı cihazlarda Özel Modu pasif hale getirmek için Ayarlar – Kilit Ekranı ve Güvenlik menüsü altında bulunan Özel Mod Sekmesini seçmeniz gerekmektedir.

Eğer ana kullanıcı hesabında Şifre – Desen Kilidi veya Parmak İzi ile sağlanan bir güvenlik önlemi varsa Misafir Modu silerken bu güvenlik aşamasını aşmanız istenecektir.

 

Android Misafir Modu Soru – Sorun ve Çözüm Önerileri

Android Misafir Modu ile alakalı olarak yaşadığınız Sorunları, aklınıza takılan soruları ve kullanıcıların yazdıkları sorunlar için çözüm önerilerinizi bizlere bu sayfa üzerinden ulaştırabilirsiniz.

Gelecek olan her yorumun bizler için değerli olduğunu ve elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyor olacağımızı belirtmek isteriz.

 

Android İşletim Sisteminde Misafir Modunu Açmak ve Kapamak (Guest Mod)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 Yorum

 1. Misafir modunda bilinmeyen kaynaklari acamiyorum

  Cevapla
  • Ben Zarar gormusken cihaz kimin umrunda))haftalardır araştırıyor ama nafile delirmece)

  • Ben zarar görmüşüm cihaz kimin umrunda)))valla sinir oldum aktif olmayınca haftalardır ugrasiyom

   Cevapla
  • Misafir modu olduğu için güvenlik sebebiyle izin vermiyor olabilir. Başka bir yazılım yüklenip cihaza sıkıntı yaratmasın bazında.

 2. Misafir moduna gectigimde gelen mesajları alamıyorum örneğin akbank direk uygulamasına giriyorum cep şifre istiyor oda mesaj olarak geliyor ama mesajlara izin verilmiyor uygulamayı açık bırakıyorum yönetici kullanıcıya geçiyorum şifreyi alıyorum tekrardan misafir kullanıcıya geçiyorum uygulama kapanmış oluyor ya uygulama açık kalacak ya mesajları gorebilmem için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  • Yani bu konuda yapabilecek tek şey bankacılık işlemlerini yönetici modunda yapmak. Neden misafir modunda yapıyorsunuz anlayamadım.

 3. Samsung one 7 de misafir modu varmı

  Cevapla
 4. Android 8 de misafir modu ayarlarında mifafir çağrı ve mesajlara bakabilsin secenegi vardı simdi sadece çağrılara bakma kutucuğu var misafir modunda mesajları nasıl görebilirim

  Cevapla
  • Firmalar güncellemelerle Misafir Modunda değişiklikler yapabiliyorlar. Müşteri Hizmetleri ile bir görüşmeyi deneyin.

 5. Samsung A50 telefonda misafir modu var mı
  Işletim sistemi android 9.0 pie
  Yardımcı olurmusunuz
  Tesekkurler

  Cevapla
 6. A7 2017 samsung modelde misafir modu varmi ben bulamadimm

  Cevapla
 7. Huwai y9 2019 prime kullanici yok misafir modunu bulamiyorum yardimci olabilecek varmi

  Cevapla