Android İşletim Sistemli Nokia X2 Modeli Yolda

Nokia kanadının Microsoft’a satılmasından sonra pazara sürülen Android İşletim Sistemine sahip Nokia X serisinden sonra şimdi de gözler Nokia X2 serisinde.

GsmArena tarafından sızdırılan bilgilere göre uzunca süredir çıkıp çıkmayacağı tartışılan modelin 24 Haziran 2014 tarihinde Nokia tarafından resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Bakalım önümüzdeki hafta gerçekten Nokia X2 serisi ile yeni bir Android’li Nokia dünyaya gelecek mi?

 

Android İşletim Sistemli Nokia X2 Modeli Yolda
Android İşletim Sistemli Nokia X2 Modeli Yolda

Nokia X2 İle Daha Güçlü Bir Model Geliyor

Nokia X modelinde pek beklentileri karşılayamayan Nokia firması yeni serisinde biraz daha donanımsal olarak terazinin kefesine dokunacak gibi görünüyor.

SnapDragon 200 serisi bir işlemciye, 1 GB Ram ve 4.7 inçlik bir ekrana sahip olması beklenilen Nokia X2 serisi rekabette bende varım diyebilecek bir seviyede olmasa da ilk adımlar için yeterli görünen bir donanıma sahip olacak.

 

Microsoft Ne Planlıyor?

Nokia’nın tek başına olduğu ve Microsoft ile sadece İşletim Sistemi Ortaklığı olduğu dönemlerde bile atılmayan Android İşletim Sistemi adımı şimdilerde Nokia X serisi ile atılmaya başlandı.

Gerçek anlamda bir Android Deneyimi sunmasa da Windows Phone 8 dışında bir işletim sistemi denemeleri de yapan Nokia ve dolayısıyla Microsoft firmasının nasıl bir düşünce içerisinde olduğu ise büyük bir soru işareti.

Pazara sürülecek Nokia X2 serisinden de Nokia firmasının pek bir beklenti içerisinde olduğunu düşünmüyorum. Ancak yine de çeşitlilik adına atılmış iyi bir adım olarak görebiliriz bu durumu.

 

Android İşletim Sistemli Nokia X2 Modeli Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 25 Haziran 2014, 16:18

    Nokia çok geride kalmaya başladı. Özellikle apple ve samsung telefon konusunda çok ilerliye çıktılar. Nokia yakında tarihe karışacak.

    Cevapla