Android L İşletim Sistemi Kasım Ayında Bizlerle Olacak

Android L İşletim Sistemi

Google tarafından birkaç ay önce duyurusu yapılan ancak resmi olarak dağıtıma henüz çıkmayan İşletim Sistemi ile alakalı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Bazı kaynaklara göre 2014 yılının Kasım ayında resmi olarak duyurulacak ve öncelikle Nexus serisi olmak üzere üst düzey cihazlara sırasıyla gönderilecek.

 

Mobil Üreticiler Android L İle 2015’e Girecek

2015 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacak olan yeni modeller için de Ar-Ge Süresi bırakmak isteyen Google ve Android yönetiminin 2014 yılı bitmeden Android L İşletim Sistemini çıkaracağı zaten tahmin ediliyordu. Ancak Kasım 2014 tarihi elimize net bir tarihin geçmiş olması açısından da oldukça önemli.

Android L İşletim Sistemi

Android L İşletim Sistemi

Android L Güncellemesi Hangi Cihazlara Gelecek

En önemli sorulardan birisi Android L İşletim Sisteminin hangi cihazlara geleceği yönünde.

Çünkü Android 2.3 serisinden sonra başlayan güncelleme ve Android 4 serisine geçiş sürecinde birçok model geride bırakılmış ve güncelleme alamamıştı.

Android 4.4 sürümünden Android L Sürümüne geçişte de yine bazı alt limitlerin konulması ve birçok serinin Android L Güncellemesinden mahrum kalması bekleniyor.

Ancak 2013 ve 2014 yılında pazara sürülen Amiral Gemisi modellerin Android L Güncellemesi almasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Tabi üretici firmalar destek verirse.