Android N Sürümünün İsmi Namık Olmadı, Android Nougat Oldu

Geçtiğimiz aylarda Google tarafından bir anket açılarak Android N İşletim Sistemi için bir isim aranmaya başlandı. Tabi ki Türkiye’den de bir ismin ön plana çıkması gerekiyordu. Ve Sözlükler üzerinden bir anda Namık ismi ön plana çıktı.

Google N Sürümü için önerilen Namık ismi bir anda ülkemizdeki internet kullanıcılarının etkisi ile hızlı bir şekilde sıralamalarda yükselmeye başladı. Hatta bir ara 2. sırada olduğu gibi bazı bilgilerde sızmadı değil.

Ancak yapılan çalışmalar yetersiz kalmış olacak ki Android Namık ismi kabul görmedi ve Android Nougat isminde karar kılındı.

Android N serisi için çok daha öncesinde Nutella ismi ön plana çıkmıştı. Ancak Nutella markası ile büyük ihtimalle bir anlaşma yapılamadığı için firma bir başka şekerleme türü olan Nougat üzerinde yoğunlaşma kararı aldı.

Bu süreçte ön plana çılan Nougat ülkemizde de Nuga olarak bilinen çeşitli bal, şeker ve vanilya gibi tatlandırıcılarla yapılan içinde fındık veya fıstık parçacıkları bulunan bir tür helva çeşidi.

Kısacası daha önce başlayan Şekerleme İsimleri ile yola devam etme süreci Android N İşletim Sisteminde de kullanılmaya devam edilecek.

Namık ismi ise üzerindeki onca emekle beraber biraz daha olacağı günü beklemek zorunda kalacak.

Android N Sürümünün İsmi Namık Olmadı, Android Nougat Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir