Android Prisma Uygulamasının Yavaş Çalışma Sorununun Çözümü

Android Prisma Uygulamasının Yavaş Çalışma Sorununun Çözümü

Uzunca bir süredir İOS İşletim Sisteminde yer alan Prisma Uygulaması Android İşletim Sistemi için de indirilebilir hale geldi. Ancak şuan aşırı derece de bir yavaşlama ile kullanıcılar karşı karşıya. Bunun sebebi ise uzunca bir süredir bu uygulamayı bekleyen kullanıcıların direkt olarak uygulamayı yüklemesi ve kullanmaya başlaması bir anlamda Prisma Uygulamasının kasmaya ve donmaya başlamasına sebep […]


Uzunca bir süredir İOS İşletim Sisteminde yer alan Prisma Uygulaması Android İşletim Sistemi için de indirilebilir hale geldi. Ancak şuan aşırı derece de bir yavaşlama ile kullanıcılar karşı karşıya.

Bunun sebebi ise uzunca bir süredir bu uygulamayı bekleyen kullanıcıların direkt olarak uygulamayı yüklemesi ve kullanmaya başlaması bir anlamda Prisma Uygulamasının kasmaya ve donmaya başlamasına sebep oldu.

Bu sorunun sebebi ise uygulamanın İnternet Bağlantısı kullanarak işlem yapması. Yani yapılan her Fotoğraf Düzenleme İşlemi sizin Data Hakkınızdan biraz daha tüketiyor.

 

Android Prisma Uygulamasının Yavaş Çalışma Sorununun Çözümü
Android Prisma Uygulamasının Yavaş Çalışma Sorununun Çözümü

 

Yavaşlığa Karşı Çözüm Önerileri Neler?

Öncelikle bu işlem için şöyle bir arka kapı var, orayı kullanın saniyeler içinde işleminiz bitsin gibi bir durum yok. Ancak bazı küçük müdahaleler ile biraz daha hızlı render işlemi yapabilirsiniz.

 

  • Hızlı İnternet Bağlantısı

Mümkün ise Wi-Fi üzerinden bağlı iken bu işlemi yapınız. Bu sayede hem Mobil İnternet Paketiniz kısa sürede bitmemiş olur hem de Hızlı Bağlantı sayesinde daha hızlı işlem yapmış olursunuz.

 

  • Başka İşlem Çalıştırmayın

Tabi ki üst düzey Akıllı Telefon veya Tablet PC modellerinde bu pek sorun olmasa da orta – alt seviye modellerde başka bir işlemin arkada çalışması da fotoğraf düzenlemesinin yavaşlamasına sebep olacaktır.

 

  • Çoklu Pencere Özelliğini Kullanmayın

O arada başka bir işlem yapayım diyip Çoklu Pencere özelliğini aktif etmeniz durumunda uygulama hata verip kapanabilir. Kapanmasa bile aynı anda iki işlem yapılacağı için yine bir yavaşlama söz konusu olacaktır.

 

  • Uygulamaya Zaman Verin

Fotoğrafın analiz edilmesi, yüklenmesi ve düzenlenip geri gönderilmesi normalde de belli bir zaman alan bir işlem.

Yoğunlukla beraber bu sürenin artması normal. Bu gibi durumlarda acaba dondu mu, hata mı verdi diyip uygulamayı kapatmayın.

O size görünmese de o sırada Analiz ve Dönüşüm İşlemlerini yapıyor olacaktır.

  Camera MX Uygulaması (Android Uygulamaları)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status