Android Q Güncellemesi Sayesinde Operatörler Kolaylıkla Cihazlara Sim Kilidi Koyabilecekler

Android Q Güncellemesi Sayesinde Operatörler Kolaylıkla Cihazlara Sim Kilidi Koyabilecekler

Android Q sürümüne gelmesi beklenilen yeni bir özellik sayesinde Operatörlerin satışını yaptıkları cihazlara Sim Kilidi koymaları kolaylaşacak gibi görünüyor.


sürümüne gelmesi beklenilen yeni bir özellik sayesinde Operatörlerin satışını yaptıkları cihazlara koymaları kolaylaşacak gibi görünüyor.

Getirilecek olan bu yazılımsal düzenleme ile operatörler kendi satış kanalları üzerinden sattıkları cihazların sadece kendi sim kartları ile kullanılabilmesi için cihazlara koyabilecekler.

Geçtiğimiz yıllarda sıkça karşımıza çıkan sim kilitli telefonların sürümünü alan cihazlar ile birlikte yeniden gündeme gelmesi ve tüketicinin karşısına çıkması muhtemel gibi görünüyor.

 

Sim Kilidi

 

Sürümü İle Koymak Kolaylaştırılıyor

Yapılan bilgilendirmede sürümünün Karanlık Mod ve Uygulama izinleri konusunda bir dizi geliştirme ile geleceği bilgisi verilmişti. Ancak son çıkan haberler özellikle kullanıcıları pek de memnun etmeyecek gibi görünüyor.

sistemi yeni bir sistem değil. Hali hazırda özellikle yurtdışında bazı firmaların da kullanmaya devam ettikleri bir sistem.

Ancak ilgili düzenlemenin direkt olarak işletim sistemi üzerinden yapılabiliyor olması operatörlerin de elini güçlendirecek ve bu alanda adım atmaları noktasında destek olabilecektir.

 

Sim Kart

 

Çift Sim Kartlı Modellerin de Operatörler Üzerinden Satışı Başlayabilir

Bilindiği gibi operatörler özellikle Çift Sim Kartlı Akıllı Telefonların pek fazla satışını yapmak istemiyorlar. İkinci sim olarak farklı bir operatörün kullanılması ihtimaline karşın.

Ancak sürümü ile birlikte operatörlerin Çift Sim Kartlı Akıllı Telefon satışına da sıcak bakmalarının önü açılmış olabilecek.

Operatörler diledikleri zaman Sim 1 kısmında kendi sim kartları takılı değilse Sim 2 kısmını kullanıma kapatabilecekler veya Sim 2 kısmını sadece belirli operatörlerin sim kartlarına açık bırakabilecekler.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Xiaomi RedMi Y1 3 Dakikada 150 Bin Adet Sattı - Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi: […] Xiaomi RedMi Y1 Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları Xiaomi
2019-09-15 01:56:42
Asus ZenFone AR Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumları - Teknoloji ve Mobil Yaşam Rehberi: […] ÖTV İndirimi Sonrasında Beyaz Eşya Fiyatları Artış Gösterdi […]
2019-09-15 01:55:26
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status