Android ve İOS İçin BlackBerry Mesaj Sistemi (BBM) Çıkıyor

Android ve İOS İçin BlackBerry Mesaj Sistemi (BBM) Çıkıyor

firması tarafından yıllardır kullanılan ( Mesaj) sistemi artık İOS İşletim Sistemi ve Android İşletim Sistemi için de ulaşılabilir olacak.

Kısa bir süre önce Android ve İOS için çalışmalara başlayan firması yazılımda son sürüme gelmiş durumda. Hatta T-Mobile tarafından Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre Haziran ayında karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

T-Mobile tarafından fotoğrafa göre BBM İOS Uygulaması ve BBM Android Uygulaması 27 Haziran 2013 tarihinde resmi olarak tanıtılacak ve markerlerden indirilebilir konuma alınacak.

BBM Android Uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcılar 27 Haziran 2013 tarihinden sonra Google Play Store üzerinden uygulamayı indirerek kullanabilecekler. Ancak uygulama şu aşamada Android 4.0 ve üzeri işletim sistemlerine destek sağlıyor.

BBM İOS Uygulamasını indirmek isteyenlerde yine 27 Haziran 2013 günü AppStore üzerinden uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirler. Apple modelleri için de belirlenen alt işletim sistemi sürümü İOS 6 olarak belirlenmiş durumda.

Android ve İOS İçin BlackBerry Mesaj Sistemi (BBM) Çıkıyor
Android ve İOS İçin BlackBerry Mesaj Sistemi (BBM) Çıkıyor

BBM İOS ve BBM Android için henüz BlackBerry firmasından net bir açıklama gelmedi. Ancak T-Mobile kanadından paylaşılan fotoğraf birçok bilgiyi de bünyesinde barındırıyor diyebiliriz.

Bu arada BBM Windows Phone sürümü için de çalışmaların devam ettiği bilgisini verelim. Yani BBM BlackBerry OS, BBM İOS ve BBM Android sonrasın da birde BBM WP8 Uygulaması karşımıza çıkacak.

 

 

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status