Android Wear Whatsapp’a Kapılarını Açtı

Akıllı telefonlar çıktıktan sonra klasik mesajlaşma yöntemleri de tarihe karışmaya başladı. İnternetin hemen hemen her telefonda bulunduğu günümüzde klasik mesajlaşma yönteminin neredeyse yerini almayı başaran Whatsapp son dönemin en popüler giyilebilir teknolojilerin biri olan Android Wear’a da geldi. Hayatımıza yavaş yavaş giyilebilir cihazların girmesiyle uygulama geliştiricileri de bu yöndeki çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. Bu güne kadar Android Wear ev güvenliği ve Google glass ile ödeme sistemleri derken şimdi de kendisi için geliştirilen uygulamaların ve mevcut uygulamaların güncelleme haberleri bir bir karşımıza çıkıyor.

Son olarak Whatsapp’a gelen güncelleme ile Android Wear kullanıcılarının artık popüler mesajlaşma uygulamasını kullanabilecekleri müjdelendi. Android Wear kullanıcıları artık saatlerinden gelen Whatsapp mesajlarını okuyabilecek ve hatta mesaj yazıp gönderebilecekler.

Android Wear Whatsapp
Android Wear Whatsapp

Ancak bazı engeller akılları karıştırıyor. Henüz konu ile ilgili bir tanıtım videosu yayımlanmamakla birlikte akılları karıştıran tek nokta küçük bir ekrandan Whatsapp mesajlarının okunmasından öte bu mesajlara nasıl cevap yazılabileceği konusu. Yani başka bir deyişle Android Wear’ın küçük ekranının bu uygulamamanın kullanılmasında bir engel teşkil edip etmeyeceği konusunda kullanıcılar kararsızlık yaşıyor. Android Wear’a gelen bu yeni özellik henüz Google Play Store’da görünmese de Whatsapp’ın resmi sitesinden güncelleme ile ilgili bilgi alabilir ve android Wear akıllı saatinize Whatsapp’ı indirebilirsiniz. Böylece uygulamanın akıllı saatlerde nasıl çalışacağı konusunda da deneyim kazanmış olursunuz.

Android Wear Whatsapp’a Kapılarını Açtı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir