Pasaport Kayıt İşlemleriAppla’dan Şarj Cihazı İle Hacklenmeye Önlem Geldi

Appla’dan Şarj Cihazı İle Hacklenmeye Önlem Geldi

Geçtiğimiz haftalarda Georgia Institute of Technology tarafından hazırlanan bir şarj cihazı ile iPhone 5 modelinin hacklenmesi üzerine pazarda birçok bu tarz sahte şarj cihazının dolaştığı ortaya çıkmış ve güvenlik noktasında soru işaretlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştu. Apple o dönem ortaya çıkan iddia ve sorunları görmezden gelerek hiçbir açıklama yapmamıştı. Ancak sorunun çözümü için çalışmalara başlamış […]


Geçtiğimiz haftalarda Georgia Institute of Technology tarafından hazırlanan bir şarj cihazı ile modelinin hacklenmesi üzerine pazarda birçok bu tarz sahte şarj cihazının dolaştığı ortaya çıkmış ve güvenlik noktasında soru işaretlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştu.

o dönem ortaya çıkan iddia ve sorunları görmezden gelerek hiçbir açıklama yapmamıştı. Ancak sorunun çözümü için çalışmalara başlamış olacak ki İOS 7 sürümünün Beta 4 denemesinde bu sorunla alakalı sıkıntıyı bulduklarını ve sorunu çözdüklerini açıkladılar.

Bazı donanımsal ve yazılımsal çalışmalar ile pazarda satışı yapılan Şarj Cihazlarını kolaylıkla bir hack malzemesi haline dönüştüren sistem Jailbreak yapılmamış modelleri bile kolaylıkla etkisi altına alabiliyordu.

Appla’dan Şarj Cihazı İle Hacklenmeye Önlem Geldi
Appla’dan Şarj Cihazı İle Hacklenmeye Önlem Geldi

Son birkaç aydır Geliştirici ve Yazılımcılardan gelen maillere pek dönüş yapmayan firması anlaşılan direkt olarak sorunların çözümüne odaklanmış durumda.

  Saatiniz İle Apple iPhone Ürününüzü Senkronize Edin

İOS 7 İşletim Sistemi Sürümüne oldukça güvenen ve güvenlik düzeylerini arttırmayı başaran firması İOS 6 sürümünde yaşadığı talihsizlikleri yeniden yaşamak istemiyor.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status