Apple 5. Nesil iPad 5 Modelinin Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Apple firması 2013 senesi içerisinde Samsung’un karşısında daha rahat durabilmek adına biraz daha geliştirerek pazara süreceği 5. Nesil iPad modeli olan Apple iPad 5 modeli üzerinde çalışmalarını tamamlamış durumda.

Yaz aylarının sonuna doğru Global Pazarda satışına başlanması planlanan Yeni iPad 5 modeli aslında Donanımsal olarak çok yol kat etmeyecek gibi görünüyor. Ama Apple firmasının uzunca bir süredir yapmadığı bir şey olan Tasarımsal Değişim bu sefer gelecek gibi görünüyor.

Retina Display Ekran ailesi ile gelmesi beklenilen iPad 5 modelinde 8 MP veya 13 MP seviyesinde bir kamera kullanılacak. Kaynaklara göre bu 13 MP olmaya daha yakın.

Apple 5. Nesil iPad 5 Modelinin Özellikleri Belli Olmaya Başladı
Apple 5. Nesil iPad 5 Modelinin Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Daha ince bir satarım ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Apple firmasının bu noktada kasa kenarlarını da incelterek ekranı biraz daha büyütmesi beklenebilir. Yani 9,7 inçlik bir ekran ile gelmesi durumunda cihaz biraz daha küçük hale gelebilir veya Apple iPad 5 modeli aynı boyutta 10.1 inç ekran ile karşımıza çıkabilir.

16 GB ile 128 GB arasında depolama seçeneklerine sahip olması, Wi-Fi ve 4G LTE serisine sahip olması beklenilen Apple iPad 5 modelinde isteğe ve duruma göre 256 GB’lık bir sürüm de denenebilir.

Daha görsel bir tasarım ile kullanıcı karşısına çıkmasını beklediğimiz iPad 5 modeli bir anlamda Apple firmasının tek düze hale gelen tasarımların da firmanın kurtulmasını sağlayabilir.

Kullanıcıların artık iPad 2 – iPad 3 ve iPad 4 modellerini birbirinden kolaylıkla ayırt edemediği bir ortamda yeni bir tasarım Apple için 5. Nesil iPad 5 modelinde satışların da yüksek olması anlamına gelecektir.

 

Apple 5. Nesil iPad 5 Modelinin Özellikleri Belli Olmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. yeni ipad değilde iphone u dört gözle bekliyorum bakalım nasıl olacak

    Cevapla