Apple AirPods Pro Modeli ve Türkiye Satış Fiyatı Duyuruldu

Apple AirPods Pro Modeli ve Türkiye Satış Fiyatı Duyuruldu

Apple firmasının sektörde yeni bir yol açan kulaklık ailesinin yeni üyesi Apple AirPods Pro modeli gelişen özellikleri ile birlikte duyuruldu.


firmasının sektörde yeni bir yol açan kulaklık ailesinin yeni üyesi modeli gelişen özellikleri ile birlikte duyuruldu.

Ekim ayı bitmeden Türkiye pazarında da satışa sunulacak olan modeli bir önceki modelinde yaşanan sorunları ele alarak kullanıcı deneyimini bir üst basamağa çıkarmış durumda.

Yeni özellikleri ile kullanıcıları için kusursuz bir kullanım deneyimi sunan tam kablosuz kulaklık ailesi bir basamak daha yukarıya tırmanmış durumda.

 

Apple AirPods Pro ve Şarj Kutusu

 

Hangi Özelliklerle Geldi?

Bir önceki modele göre kulağa daha rahat oturması için yenilenen bir yapıya sahip olan Pro modelinde Aktif Gürültü Engelleme Özelliği de elden geçirilerek iyileştirilmiş.

Aktif Gürültü Engelleme özelliği sayesinde her iki kulaklıkta bulunan mikrofonlar üzerinden alınan sesler analiz edilerek arka planda oluşan gürültüler ortadan kaldırılmış oluyor. Firmanın verilerine göre sistem saniyede 200 kez ses sinyallerini analiz ederek engelleme işlemi uyguluyor.

Ayrıca cihaza konumlandırılan Şeffaf Mod sayesinde cihazdaki analiz işlemlerini kapatarak dışardaki sesinde kulağınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle trafikte dışarıdan gelen sesleri duymak oldukça önemli. Cihazda Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod arasında geçiş ise oldukça kolay. Dış kısımdaki yüzeye baskı uygulayarak gürültü engelleme ve şeffaf mod arasında geçiş yapılabiliyor.

Daha önceki tasarımın üzerinde biraza daha çalışan mühendisleri daha küçük ve daha şık bir tasarım ile karşımıza çıkmış durumda.

Yeni havalandırma sistemi ile kulaklıkların kulakta yarattığı basıncı eşitlemeye çalışan firma ayrıca suya ve toza dayanıklı bir modeli üretmeyi başarmışlar.

 

Apple AirPods Pro Renk Seçenekleri

 

Pro bünyesinde 10 adet ses çekirdeğine sahip H1 yongası yer alıyor. Bu yongalar hem Gürültü Engelleme işlemi için kullanılıyor hem de sizin tarafınızdan verilen SİRİ Komutlarını algılayarak işleme alıyor.

Adaptif ekolayzır özelliği kulağınızın yapısına göre müziğin düşük ve orta frekanslarını ayarlayabiliyor. Yüksek aralıklı özel bir amplifikatör ise hem verimlilik sağlıyor hem de berrak sesler üretiyor.

Tek bir şarj ile 5 saate kadar müzik dinleme ve 3.5 saate kadar telefonla görüşme imkanı sunan cihazda eğer Aktif Gürültü Engelleme Modu aktif ise 4.5 saate varan bir müzik dinleme süresi alabiliyorsunuz.

Kablosuz olarak cihazları şarj eden şarjlı kılıf üzerinden de kulaklıkları şarj ederek ekstradan 19 saate varan bir kullanım süresine erişebiliyorsunuz.

 

Apple AirPods Pro - Başlık Pedleri

 

Ailesi IOS 13.2 ve Üstü İle Uyumlu

bluetooth kulaklık ailresini kullanabilmeniz için cihazınızın en az IOS 13.2 sürümüne sahip olması gerekiyor. Bu kapsamda Pro modeli için ürün gruplarına göre gereken işletim sistemi sürümleri aşağıdaki gibidir;

  • Akıllı Telefonlarda IOS 13.2
  • Tablet PC modellerinde iPadOS 13.2
  • Akıllı Saatlerde WatchOS 6.1
  • TV ürünlerinde TvOS 13.2
  • Notebook ve Masaüstü bilgisayarlarda MacOS Catalina 10.15.1

 

Apple AirPods Pro

 

Pro 30 Ekim’de Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Pro modelinin gelen bilgilere göre 30 Ekim 2019 tarihinden itibaren Türkiye’de resmi olarak satışa sunulacağını belirtelim.

Apple AirPods Pro modelinin Türkiye Satış Fiyatı ise 1.899 TL seviyesinde olacak.

Kablosuz şarj desteği bulunan kutuya sahip modelin ise şu aşamada Türkiye pazarında satışa sunulup sunulmayacağı netleşmiş değil.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler

Elektronik Sigara E Sigara Satış Sitesi

Salt Likit Salt Likit Çeşitleri

DMCA.com Protection Status