Apple Borsada Çakıldı, Sıkıntılı Günler Başladı

2012 yılı içinde piyasaya çıkardığı birbirinden üstün özellikli cihazları ile borsa da rekor kıran ve birçok rakip firmayı geride bırakan Apple, geçtiğimiz günlerde İphone 5 tanıtımından sonra borsa da hızlı bir gerileme yaşamıştır. İphone 5 in college homework help kullanıcılar üzerinde yarattığı hayal kırıklığı ile düşüşe geçen Apple’i İpad Mini dahi bu düşüşe engel olamadı.

İphone 5’in tanıtıldığı 12 Eylül’den sonra tarihin en yüksek değerlerini gören Apple, daha sonra ani bir düşüşle değer kaybetmeye başlamıştır. Bütün bu gelişmelerden sonra Apple hisseleri için önemli bir gelişme de Apple Perakende bölümü başkan yardımcısı Jerry McDougal görevinden istifa etti. Apple’nin gelişmesinde önemli bir yere sahip olan ve 13 yıldır görev yapan perakende bölüm başkanının istifa nedeni henüz açıklığa kavuşmuş değil.

Apple iPhone 5 Modeli 3 Günde 5 Milyon Adet Sattı
Apple iPhone 5 Modeli 3 Günde 5 Milyon Adet Sattı

Apple için üzücü bir değer kaybı olarak nitelendirilen bu istifa oldukça olumsuz bir gelişme olarak değerlendirilmektedir.  İphone 5 ile beklentileri karşılayamayan Apple borsada yaşadığı ciddi düşüş ve aldığı önemli bir istifa kararı ile gündemde bulunmaktadır.

Teknoloji piyasası için önemli bir yere sahip olan Apple’nin bundan sonraki adımları merakla beklenmektedir.

Apple Borsada Çakıldı, Sıkıntılı Günler Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir