Apple ’dan Anten Çizgisine Yeni Bir Çözüm Geldi

Apple ’dan Anten Çizgisine Yeni Bir Çözüm Geldi

Apple iPhone serilerinin arka kısmında yer alan ve Alüminyum Kasayı arka kısımda ikiye bölen Plastik Anten Çizgileri için Apple yeni bir çözüm peşinde. Yekpare Alüminyum Kasaya sahip Akıllı Telefonlarda özellikle Baz Sinyallerinin, NFC ve Wi-Fİ Sinyallerinin alınması için kasa arkasına bazı Plastik Kısımlar eklenmesi gerekiyor. Aksi durumda kasanın tamamen Alüminyum Kaplama olmasından dolayı çekim gücü […]serilerinin arka kısmında yer alan ve Alüminyum Kasayı arka kısımda ikiye bölen Plastik Anten Çizgileri için yeni bir çözüm peşinde.

Yekpare Alüminyum Kasaya sahip Akıllı Telefonlarda özellikle Baz Sinyallerinin, NFC ve Wi-Fİ Sinyallerinin alınması için kasa arkasına bazı Plastik Kısımlar eklenmesi gerekiyor.

Aksi durumda kasanın tamamen Alüminyum Kaplama olmasından dolayı çekim gücü yarı yarıya düşüyor ve hatta tamamen yok olabiliyor.

Ancak bu durumda cihazların tasarımsal olarak kesintiye uğraması ve görsel açıdan kullanıcıya sıkıntı oluşturması anlamına gelebiliyor.

Apple ’dan Anten Çizgisine Yeni Bir Çözüm Geldi
’dan Anten Çizgisine Yeni Bir Çözüm Geldi

 

Bu Konuyu Yeni Bir Kasa İle Çözecek

Apple gibi gibi yekpare alüminyum kasa kullanan Üreticileri bu sorun üzerindeki çalışmaları sürdürmeye devam ederken Apple’dan bir düzenleme gelecek gibi görünüyor.

Son gelen bilgilere göre Apple firması tıpkı anodize metal görünümüne sahip olan ama radyo sinyallerinin geçişine müsaade eden yeni bir kompozit materyal için patent almış durumda.

Verilen bilgilere göre bu yeni teknoloji sayesinde hem Baz Sinyalleri, hem NFC Sinyalleri hem de Wi-Fi Sinyalleri kesintiye uğramadan kolaylıkla kasadan geçebilecek.

Kasada herhangi bir Plastik Kullanımına ya da Kasa Bölünmesine ise gerek kalmayacak.

Apple ’dan Anten Sistemi
Apple ’dan Anten Sistemi

 

Apple’dan Sonra ’de Geçebilir

serisinde Alüminyum Yekpare Kasa kullanan ancak Baz Sinyalleri, Wi-Fi, NFC ve Bluetooth Sinyalleri için Plastik Anten Alanı ile cihazı saran firmasının da Apple gibi bu tarz bir yeni materyale geçmesi beklenebilir.

Bu sayede hem cihazların Dış Tasarımı daha başarılı bir hal alabilir hem de Suya ve Toza Dayanıklı olma konusunda firmalara bir adım daha atma imkânı sunabilir.

Apple ’dan Anten Çizgisine Yeni Bir Çözüm
Apple ’dan Anten Çizgisine Yeni Bir Çözüm

  İOS Severler Android'den Şikayetçi
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status