Apple Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Kaybetti

Apple Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Kaybetti

2011 yılında hisselerinin büyük oranda değer kazanmasıyla dünyanın en değerli şirketi olan Apple, son açıklanan verilerde liderliği Exxon Mobile’a kaptırdı. iPhone 5’in istenilen etkiyi gösterememesi, harita uygulamasında yaşanan başarısızlık ve şirket içi bazı sorunlar sebebiyle borsada hisseleri bir hayli düşen Apple, son bir yılın en düşük seviyesini görmüştü. Teknoloji dünyasının zirvesinde yer alan şirketlerden biri […]2011 yılında hisselerinin büyük oranda değer kazanmasıyla dünyanın en değerli şirketi olan , son açıklanan verilerde liderliği Exxon Mobile’a kaptırdı.

’in istenilen etkiyi gösterememesi, harita uygulamasında yaşanan başarısızlık ve şirket içi bazı sorunlar sebebiyle borsada hisseleri bir hayli düşen , son bir yılın en düşük seviyesini görmüştü.

Teknoloji dünyasının zirvesinde yer alan şirketlerden biri olan için beklentiler oldukça fazla ve anlaşılan yatırımcılar, mevcut gidişatı pek de hayra yormuyor. Geçtiğimiz haftalarda sürekli bir düşüş gösteren Apple hisseleri, son 1 yılın en düşük değerine ulaştı ve Cuma günü itibarıyla toplam değer 416 milyar doların altına düştü.

Apple Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Kaybetti
Apple Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Kaybetti

Bir süre önce 2013 yılı 1. çeyrek mali raporunda rekor kâr açıklayan şirket, buna rağmen borsadaki düşüşü engelleyemedi. Exxon Mobile ise bir yıl ara verdiği liderliği 416 milyar dolar değerinde olan Apple’dan geri aldı.

  Apple Türkiye Ofisi İçin Eleman İlanı Verdi

Apple öncesinde de dünyanın en değerli şirketi unvanına sahip olan Exxon Mobil, bir yılın ardından tahta yeniden çıkmanın mutluluğunu yaşıyor olsa gerek.

 

Kaynak: SDN – TeknolojiOku

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status