Apple Firması Batarya Sorunu İle Alakalı İki Güncelleme Yapacak

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Apple firmasını çok ciddi davalar ile karşı karşıya bırakan Batarya Sorunu ve İşlemci Yavaşlatma süreci ile alakalı 2 yeni güncelleme yolda.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone SE, 6, 6S, 6 Plus ve 6S Plus modellerini etkileyen Batarya Güncellemesinde geri adım atılacak.

Bu güncellemenin gönderildiği cihazlar için yakın dönemde bir IOS Güncellemesi saha yayınlanacak ve süreçle alakalı son karar tüketiciye bırakılmış olacak.

 

İster Batarya Performansı İster İşlemci Performansı

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre IOS üzerinde yapılacak olan bir güncelleme ile artık cihazlardaki İşlemci Yavaşlatma Süreci tamamen kullanıcının inisiyatifinde olacak.

Getirilecek olan bir ayar menüsü ile kullanıcılar dilerlerse Tam Performans Modunu seçerek batarya sürelerinden feragat etmiş olacaklar ve belli bir seviyeye gelen cihazların kapanmasına razı olacaklar veya Batarya Modunu seçerek işlemci hızlarında bataryanın kondisyonuna göre ortaya çıkacak olan düşümü kabul edecekler.

Tabi ki bu noktada kullanıcılar dilerlerse Batarya Değişimi yaparak tam performansta ve sorunsuz bir batarya ömrü ile cihazlarını kullanmaya devam edebilecekler.

 

Batarya Kondisyonunu Gösteren Yazılımda Eklenecek

Daha önce açıklaması yapılan Batarya Kondisyonu Uygulaması da gelecek olan IOS Güncellemesi ile cihazlara yüklenecek.

Bu sayede kullanıcılar diledikleri zaman telefonlarının batarya durumlarını görebilecek ve yaşanması muhtemel olan batarya düşümlerinden haberdar olabilecekler.

Bu sayede dileyen kullanıcılar yetkili servisler ile irtibata geçebilecek ve cihazlarının bataryalarını ücretli veya ücretsiz olarak değiştirebilecekler.

Her iki güncellemenin de önümüzdeki günlerde tüm Apple iPhone modellerine gelmesi bekleniyor. Tabi ki Apple iPhone 5S ve altındaki modeller için bu güncelleme gelmeyecektir.

Apple Firması Batarya Sorunu İle Alakalı İki Güncelleme Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir