Apple Firması New iPad (iPad 3) Modelini Yeniledi

Apple Firması New iPad (iPad 3) Modelini Yeniledi

Apple firması tarafından iPad Mini tanıtımları sırasında yapılan sürpriz bir açıklama da New iPad ya da iPad 3 olarak bilinen cihazın donanımsal olarak yenilenmesi idi.  iPhone 5 modeli ile pazara çıkan 4 Çekirdekli A6X model işlemciye geçen iPad 3 modeli bir anlamda Apple tarafından sıfırdan üretilmiş gibi bir noktaya taşındı. Bu kapsamda ise A5X İşlemci […]firması tarafından Mini tanıtımları sırasında yapılan sürpriz bir açıklama da ya da 3 olarak bilinen cihazın donanımsal olarak yenilenmesi idi.

 iPhone 5 modeli ile pazara çıkan 4 Çekirdekli A6X model işlemciye geçen 3 modeli bir anlamda tarafından sıfırdan üretilmiş gibi bir noktaya taşındı. Bu kapsamda ise A5X İşlemci Ailesine sahip modelleri biraz daha geride kalmış oldu.

Ayrıca firma yenilenen Şarj ve Bağlantı Teknolojisi Lightning çalışmasını iPhone 5 modelinden sonra yenilenen modeli içinde uygulamaya soktu. Bu sayede ürün aksesuar satışlarından da daha fazla kazanmayı amaçlıyor hale geldi.

New iPad Modeli Yeniden Elden Geçirildi ve İşlemcisi Değiştirildi
New iPad Modeli Yeniden Elden Geçirildi ve İşlemcisi Değiştirildi

 

Diğer donanımsal özellikleri ile oynama yapmayan firma halen Retina Display bir ekrana sahip cihazın fiyatında da bir değişim yapmayacak gibi görünüyor. Bu kapsamda A5X İşlemciye sahip modeli ile A6X İşlemciye sahip modelinin aynı fiyat seviyesinden satılması bekleniyor.

Ancak bu durum ilerleyen günlerde eski modelin toplanması ya da daha uygun bir fiyata elden çıkarılmaya başlanması anlamına gelebilir. Çünkü iki özellikleri farklı cihazı aynı isimle aynı fiyattan satmak için sıkıntılı günlerin başlamasına sebep olabilir.

  Apple iPad 4 Sebebiyle Yoğun Tepki Alıyor
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status