Apple giyilebilir teknoloji pazarında birinci!

Samsung şirketi 2017’nin ilk çeyreğinde giyilebilir teknoloji pazarında büyük bir başarı elde etmişti. Fakat, Samsung’un yaptığı bu başarılara rağmen Apple pazarın başında hala rakipsiz olarak zirvede.

Samsung şirketi bir başarı olarak %12.8’lik piyasa payıyla pazarın en büyük ikinci firması olarak satışlarını yapıyor. Ancak Apple’ın harikulade piyasadaki satış payını duymadınız. Apple şirketi giyilebilir teknoloji pazarında tam tamına %53 gibi bir payla en başta gelerek Samsung’un yaptığı başarıları silip süpürmüş gibi duruyor.

Gear S3 Classic ve Gear S3 Frontier, tahmin edileceği üzere Samsung’un 2017’nin ilk çeyreğindeki satışlarının çok büyük bir bölümünü oluşturuyordu. Şirketin satışların yanında yaptığı büyük promosyonlar ve kampanyalar satışlarının artmasına büyük bir katkı da bulundu. Eğer örnek istiyorsanız, Galaxy S8 satışa sunulduktan sonra Galaxy S7 alan herkese Gear Fit 2 hediye edilmişti.

Müşterilerin Apple Watch yerine Samsung ürünlerini tercih etmesinin en büyük sebebi olarak, bu akıllı saatlerin telefon özelliklerine daha çok hakim olması gibi gözüküyor. Bu cihazlara sahip kullanıcılar telefonlarını evde bıraksa bile akıllı saatlerine arama ve mesajlar iletiliyor.

Samsung’un bu satış ve pazarlama stratejilerine rağmen hala pazar payında birinci olmamasının en büyük sebebi, bizce Apple şirketinin müşterilerinin markaya olan bağlılığı. Şuan Apple pazarın zirvesinde tek olarak otursa da, Samsung yakın zamanda zirveye tırmanabilecek bir potansiyele sahip olduğunu kanıtladı.

Apple giyilebilir teknoloji pazarında birinci!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir