Apple İOS 6.1 Tüm Dünyada Sıkıntıların Kaynağı Haline Geldi

Apple tarafından hızlı bir biçimde pazara sürülen ve birçok deneme aşaması es geçilen Apple İOS 6.1 ve İOS 6.1.1 sürümleri peşpeşe sorunlar çıkarmaya devam ediyor.

Son dönemde İOS Yazılımı üzerinden çok fazla sıkıntı yaşamaya başlayan Apple bu sorunun en büyüğünü ise İOS 6.1 Sürümünde yaşıyor diyebiliriz. Çünkü çıktığı günden beri Güncelleme alan telefonlarda ve tabletlerde birçok sorun ortaya çıkmaya başladı.

İngiltere Vodafone tarafından ilk olarak dillendirilen Mesajlaşma, Konuşma ve İnternet Bağlantısı sorunları farklı ülkelerde de görülmeye başlandı. Daha sonralarında ise cihazların Microsoft Exchange ve Apple Kilit Ekranı ile alakalı sorunlar yaşadığı da pazarda dillendirilmeye başlandı.

Apple ilk olarak indirilebilir hale getirdiği İOS 6.1 de yaşanan sorunların fazlalığını görünce apar topar bir güncelleme yayınlama yoluna gitti. Ancak bu güncelleme İOS 6.1.1 olarak pazara çıktı ve yine de sorunların çözümü açısından bir etki gösteremedi.

Apple tarafından sorunların varlığı doğrulanırken birçok ülkede operatörler tarafından İOS 6.0 dan 6.1 e geçiş yapılmaması uyarısı gelmeye başladı.

Turkcell Apple İOS 6.1 ve İOS 6.1.1 Güncellemesi İçin Uyarıda Bulundu
Turkcell Apple İOS 6.1 ve İOS 6.1.1 Güncellemesi İçin Uyarıda Bulundu

 

Apple bu gelişmelerin ardından iOS 6.1.2 hazırlıklarına girişirken Turkcell’de kullanıcılarına iOS 6.1 ve iOS 6.1.1’e geçmemeleri yönünde bir uyarı yayınladı. “Apple’ın iPad ve iPhone telefonlarda çıkan son yazılım güncellemesi sonrasında e-posta erişimlerinde sorun yaşıyor olabilirsiniz. Problemler, e-posta erişiminde yavaşlık, pil ve veri (data) tüketimi olarak kendini göstermektedir. Apple tarafından dün yapılan açıklama üzerine problemin bir sonraki yazılım güncellemesi ile çözümleneceği duyurulmuştur.” denilen duyuruda ayrıca kullanıcılar için Apple tarafından yayınlanan geçici çözüm önerisine de yer verilmiş.

Apple’ın önümüzdeki hafta iOS 6.1.2‘yi yayınlaması bekleniyor. Tüm kullanıcıların beklentisi Apple’ın stabilitesi ile ünlü iOS’e yakışan ve sorunları çözen bir güncelleme yayınlaması. Apple da muhtemelen bu sefer kullanıcılarını daha fazla üzmek istemeyip dersine iyi çalışacaktır.

Apple İOS 6.1 Tüm Dünyada Sıkıntıların Kaynağı Haline Geldi
Apple İOS 6.1 Tüm Dünyada Sıkıntıların Kaynağı Haline Geldi

Günümüzde özellikle Sorunsuz İşletim Sistemi ismi ile satış yapan Apple firmasının Steve JOBS döneminden sonra standart bir Teknoloji Firması haline dönüştüğünü, daha önceki yıllarda sık sık eleştirdiği Microsoft Yama sistemini şimdilerde kendilerinin yapmaya başladığını görebiliyoruz.

Bakalım bu sorunlar İOS 6.1.2 sürümü ile çözülebilecek mi yoksa sorunların devam etmesi ile firma İOS 6.2 sürümüne geçmek durumunda mı kalacak.

Apple İOS 6.1 Tüm Dünyada Sıkıntıların Kaynağı Haline Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 Aralık 2013, 16:07

    Samsung kullanıcılarına ciddi üzülmeye başladım android ne lan atari gibi yaşasın apple ios yaşasın nokia symbian

    Cevapla