Apple İOS İşletim Sistemini Diğer Firmalara Açacak mı?

Son dönemde Kar Arttırma Sistemleri üzerinde yoğun mesai harcayan Apple firmasının İOS İşletim Sistemini diğer firmalara da açacağı yönünde bir iddia ortaya atıldı.

Gelen haberlere göre İOS 8 İşletim Sistemi ile Apple firması Lisans Ücretini ödeyen firmalara İOS 8 İşletim Sistemini cihazlarında kullanma izni verecek.

Bu sayede HTC, LG, Samsung, Sony, Huawei, ZTE gibi birçok cihaz üreticisi ürünlerinde İOS 8 İşletim Sistemini kullanabilecek ve bu işletim sistemine sahip ürünler üreterek satışa sunabilecek.

Tabi ki bu noktada Apple firmasının işletim sistemi için firmalardan bazı ücretler alması ve Güvenlik – Stabilizasyon noktasında da bazı şartlar sunması bekleniyor.

Bu sayede pazarda ki İOS İşletim Sistemi kullanım oranlarını arttırmayı planlayan Apple firmasının hem Lisans Ücretleri hem de Uygulama Satışları ile her iki alandan da kazançlarını yükseltmesi bekleniyor.

Kendi çizgisi içinde hareket eden ve çok fazla dışarıya dönmeyen Apple firmasının İOS 8 İşletim Sistemi ile bu tarz bir atak yapması çok zor gibi görünse de Teknoloji Dünyasında ne zaman nelerin değişeceği hiç belli olmuyor.

Apple İOS İşletim Sistemini Diğer Firmalara Açacak mı?
Apple İOS İşletim Sistemini Diğer Firmalara Açacak mı?

Windows Phone 8 İşletim Sistemi de Ücretsiz Oldu

Satışlarını arttırmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen firmaların atacakları adımlar pek belli olmayabiliyor. İşte bir örneği.

Lisans Ücreti ile akıllı telefonlarda kullanılan Windows Phone 8 ve sonraki sürümleri için Microsoft bir karar aldı ve artık 9 inç altı ekrana sahip modellere Windows Phone 8 İşletim Sistemini ücretsiz olarak vereceğini açıkladı.

Özellikle bu karar sonrasında birçok firmanın Android İşletim Sistemi ile birlikte modellerinde Windows Phone 8 İşletim Sistemi kullanmaya başlayacağı bilgisinin pazara düşmesine sebep oldu.

 

İOS 8 Daha Fazla Marka Tarafından Kullanılacak.

Microsoft tarafından atılan bu adım sonrasında Apple firmasının da İOS 8 Sürümünü lisans ücretli olarak diğer firmaların da kullanıma sunacağı, Tasarım ve kod anlamında ise hiçbir ek müdahaleye mahal vermeyeceği konusunda gelen bilgiler akla yatkın bir hal alabiliyor.

Bakalım 2014 – 2015 senelerinde İOS 8 İşletim Sistemli Samsung Galaxy S5 veya İOS İşletim Sistemli HTC One M8 modelleri pazara çıkacak mı?

Apple İOS İşletim Sistemini Diğer Firmalara Açacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir