Apple iPad 5 ve iPad Mini 2 Modelleri 5 Eylül’de Resmen Tanıtılabilir

Her yıl bir iPad modeli pazara süren ancak geçtiğimiz sene iPad 3, iPad 4 ve iPad Mini modelleri ile seneyi 3 modelle kapana Apple firması bu sene Apple iPad 5 ve Apple iPad Mini 2 modellerini pazara sunacak gibi görünüyor.

DigiTimes tarafından bir tahmin olarak ortaya atılan 5 Eylül tarihi ne kadar gerçekçi olur bilinmez ama firmanın bu sene en azından Apple iPad 5 modelini pazara süreceği kesin bir bilgi. Bu modelle beraber Apple iPad Mini modelinin 2.nesil serisinin de kullanıcı ile buluşması beklentiler arasında.

Yeni gelecek olan 5. Nesil iPad ve 2. Nesil iPad Mini modelleri donanımsal anlamda çok farklı olmayacak gibi görünüyor.

iPad 5 modelinin 4 Çekirdekli olarak pazara çıkması beklenirken cihazın 8 yerine 12 MP’lik bir kamera kullanması beklentiler arasında. Retina Display ekrana sahip olarak gelecek olan modelin kasa yapısında ise bazı değişimler söz konusu olabilir.

Apple iPad 5 ve iPad Mini 2 Modeleri 5 Eylül’de Resmen Tanıtılabilir
Apple iPad 5 ve iPad Mini 2 Modeleri 5 Eylül’de Resmen Tanıtılabilir

Yenilenen kasa ile yine 9.7 inçlik bir ekrana sahip olması planlanan iPad 5 modelinin kasa kenarları biraz daha incelecek ve cihazın tasarımı biraz daha şık hale getirilecek gibi görünüyor.

Aynı şekilde iPad Mini 2 modelini de revize etmesi beklenilen firmanın bu modelde de kamera yükseltmesi ve kasa yapısında bazı değişimler yapması söz konusu olabilir.

iPad 2 – iPad 3 – iPad 4 modellerinde aynı kasa yapısını kullanması sebebiyle eleştirilen Apple firmasının 2013 senesinde pazara süreceği iPhone 5S, iPhone Mini, iPad 5, iPad Mini 2 gibi modellerle tasarımda gözle görülür değişimlere gideceği ve en azından bir senelikte olsa müşterilerinin tasarım noktasındaki serzenişlerini azaltacağı düşünülüyor.

 

Apple iPad 5 ve iPad Mini 2 Modelleri 5 Eylül’de Resmen Tanıtılabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir