Apple iPad Mini Modeline Format Atmak – Resetleme ve Sıfırlama Yapmak

IPAD’lerle birlikte başlayan tablet çılgınlığı beraberinde Türk kullanıcılarının geri bildirimlerinde bahsetmiş oldukları bazı problem getirmiştir.

Bu problemlerden bazıları aşağıdaki şekilde sıralanmıştır;

  1. Piyasadaki satış potansiyelinin ortaya çıkmasının ardından aşırı derecede güvenilir olmayan, seyyar tablet üreticilerinin ucuz tablet olarak piyasaya tablet sunmaları,
  2. Objective C (ios programlama dili) alanında Türkiye’de amatör uygulama geliştiricilerinin çoğalması,
  3. Bu geliştiricilerin ortaya koymuş olduğu uygulamaların aşırı derecede tablete yük getirmesi sonucu donma, kilitlenme ve kasma problemleri

Piyasadaki ucuz tabletlerin tercih edilmesinden kaynaklanan problemler, kullanıcı kaynaklı problem olduğundan mütevellit, iki ve üçüncü maddeleri açıklamaya çalışalım.

Apple, iPad Mini, iPad Mini Format, iPad Mini Hard Reset, iPad Mini Reset, iPad Mini Sıfırlama

Objective C programlama dilinin, geliştirilmesi amacı ile iş yapan geliştiricilerin yanı sıra bu işi henüz öğrenmiş kişilerin peyda olması, uygulamaların artık kalitesizleşmesi, RAM’e fazla yük bindirmesi ve donanımı yorması gibi problemler meydana getirmiştir. Tüm bunların sonucunda ise üçüncü maddedeki problem meydana gelmektedir. Birbiri ile ilintili olan bu üç maddenin en az ikisini çözebilecek olan format atma işlemi ise Apple Ipad Mini’lerde şu şekilde gerçekleştirilmektedir.

  1. Ayarlar Menüsünden Genel sekmesine geliyoruz.
  2. Burada bulunan, tüm ayarları sıfırla, Tüm içerik ve ayarları sil, network ayarlarını sıfırla, klavye dil seçeneklerini sıfırla, ana ekran görünüşünü sıfırla, konumlandırma ayarlarını sıfırla seçeneklerinden hangisini yapmak istiyorsak seçmemiz yeterli olacaktır.
  3. Buradaki seçeneklerden ikinci sıradaki tüm içerik ve ayarları sil seçeneğini seçmeniz, cihazın tamamen sıfırlanması ve problemsiz bir şekilde fabrika ayarlarına dönmesi açısından faydalı olacaktır.

Apple iPad Mini Modeline Format Atmak – Resetleme ve Sıfırlama Yapmak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir