Apple iPad Tablet Sektöründe Düşüşe Geçti

Pazara bir anlamda ismini veren Apple iPad serisi Tablet PC satışlarında gerilemeye başladı. Pazara çıkan rakip ürünlerin daha uygun fiyatlardan satışa çıkması ise buna sebep olan asıl konu. 2012 senesinin başında Pazar payını %65 seviyesine kadar taşıyan ve New iPad ile bir satış rekoru kıran Apple firması 3. Çeyrek sonuçlarında ise pazardaki payını %50.4 seviyesine […]Pazara bir anlamda ismini veren serisi Tablet PC satışlarında gerilemeye başladı. Pazara çıkan rakip ürünlerin daha uygun fiyatlardan satışa çıkması ise buna sebep olan asıl konu.

2012 senesinin başında Pazar payını %65 seviyesine kadar taşıyan ve New ile bir satış rekoru kıran firması 3. Çeyrek sonuçlarında ise pazardaki payını %50.4 seviyesine çekmiş durumda. Yani neredeyse %15 lik bir kayıp söz konusu.

Bunun sebebi ise Google destekli Android İşletim Sistemi ile pazara sunulan Kindle Fire ve Nexus 7 gibi Uygun Fiyatlı ve performanslı ürünlerin pazara sürülmesi oldu gibi görünüyor. % seviyelerinde seneye başlayan ve satışları 3. Çeyrek sonunda %10 seviyesini aşmış durumda.

  Apple iPad'in 2002 Yılındaki Görüntüleri ve Hayatımıza Girişi

Bunun yanında firması da satışlarını arttırmış durumda. Koreli Mobil Ürün üreticisi 3. Çeyrek sonunda Pazar payını %18.4 seviyelerine taşıdı. Yılbaşında ise satışları %7 civarında idi.

Apple iPad Tablet Sektöründe Düşüşe Geçti
Tablet Sektöründe Düşüşe Geçti

 

Bu rakamlar ile birlikte yılın üçüncü çeyreği içindeki tablet bilgisayar satışları Apple 14 Milyon, 5.1 Milyon, 2.5 Milyon, 2.4 Milyon ve diğer üreticiler 3.7 Milyon olarak gerçekleşmiş oldu.

Pazarda şu aşamada yaklaşık olarak %50 oranında İOS İşletim Sistemi kullanan, %50 oranında da Android İşletim Sistemli ürünlerden yana tercihi kullanan bir kitle mevcut.

Son dönemde Apple tarafından pazara sunulan Apple ve Apple modelleri eğer iş görmeye başlarsa Apple satış rakamlarını üste çekecektir. Ancak bu ürünlerin ne kadar tutulacağı ise şimdiden bir muamma.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status