Pasaport Kayıt İşlemleriApple iPhone 3G Modeline Format Atmak, Sıfırlamak ve Resetlemek

Apple iPhone 3G Modeline Format Atmak, Sıfırlamak ve Resetlemek

Android telefonların yaygınlaşması ile Samsung’un da Apple’a rakip olması ile Apple’ın rakip sayısında ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Bu artışın sonucu olarak Apple, kendi yazılımlarını daha özelleştirerek onları kusursuz hale getirmenin yollarına girişmiş ve bir nevi bu yollarda da başarılı olmuştur. Bu kusursuzluk cihazın problem çıkarması ile alakadar olarak, donanımsal ve yazılımsal olarak ikiye ayrılmaktadır. Donanımsal […]


Android telefonların yaygınlaşması ile Samsung’un da ’a rakip olması ile ’ın rakip sayısında ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Bu artışın sonucu olarak , kendi yazılımlarını daha özelleştirerek onları kusursuz hale getirmenin yollarına girişmiş ve bir nevi bu yollarda da başarılı olmuştur.

Bu kusursuzluk cihazın problem çıkarması ile alakadar olarak, donanımsal ve yazılımsal olarak ikiye ayrılmaktadır. Donanımsal olarak ’ın oldukça sağlam kasası, arıza çıkarmayışı tercih sebebi olurken, yazılımsal olarak ’ın eksik kaldığı bazı noktalar olmaktadır. Bu noktalardan bazıları da Android’te olduğu gibi, cihazın donması, kasması, RAM hataları gibi durumlardır.

Peki donma kasma gibi durumların çözümü yok mu? Elbette ki var ve bunlara donanımsal açıdan bir problem olmadığı sürece nüksetme ihtimalini ortadan kaldırabilecek bir çözüm yolu sunulmuştur.  Çok basit bir şekilde format atmak, cihazı kendine getirecek ve yazılımını sıfırlayacaktır. iphone 3G’ye 2 türlü format atabilirsiniz.

  İOS ve Android Kullanıcılarına "Find and Call" Tehdidi
Apple iPhone 3G Modeline Format Atmak, Sıfırlamak ve Resetlemek
Apple iPhone 3G Modeline Format Atmak, Sıfırlamak ve Resetlemek

Biri iTunes’tan, diğeri ise cihazın ana menüsünde iken.

Cihazın ana menüsünde,

  1. iPhone 3G’nin home ve açma kapama tuşuna basılı tutunuz. Uzun süre basılı tuttuktan sonra ekranda bir kaydır butonu belirecektir. Bunu umursamadan işleme devam ediyor, basmayı bırakmıyoruz. Cihaz kendini kapattığında ve Apple logosu ekrana geldiğinde bırakıyoruz ve format başlamış oluyor.

Diğer yol ise; iTunes’tan format atmak, oldukça basittir. Şu şekilde iTunes’tan format işlemini sağlayabilirsiniz.

  1. Cihazınızın home tuşuna basılı tutarak, USB kabloyu takıyorsunuz [1]. Ardından iTunes’ta recovery mode’a basarak cihazın recovery işlemini başlatmış olursunuz. Bitirene kadar cihazı çekmeyiniz.

Dipnot:[1] Cihaz kapalı durumda olmalıdır.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status