Apple iPhone 5 İçin Ön Sipariş Rekoru Kırdı

Apple tarafından 12 Eylül tarihinde duyurusu yapılan iPhone 5 için talepler yavaş yavaş sayıya dönüşmeye başladı.

60 dakikalık bir süreç içerisinde ön talep rekoru kıran Apple iPhone 5 modeli firma tarafından sunulan tüm Ön talep stoklarının tükenmesi ile bitti. Firma yoğun eleştiri alan cihazı bir anlamda 1 saat içerisinde tüketmiş oldu.

21 Eylül tarihinde pazara sunulacak olan ve ilk olarak Ön Sipariş verenlere ulaşacak olan iPhone 5 modeli bir anlamda eski sürümlerinde ön sipariş rakamlarını yıkarak geçti.

iPhone 4 modeli 20 Saat, iPhone 4S modeli ise 22 saatlik bir süreç içerisinde Ön Sipariş stoğunu tüketirken iPhone 5 modelinin sadece 1 saatte stokları tüketmesi Apple için oldukça iyi bir haber oldu.

Apple iPhone 5 Satış Rekorunu Kırdı
Apple iPhone 5 Satış Rekorunu Kırdı

 

Tabi ki çok fazla değişime girmeyen cihazın Fanatikler tarafından bu kadar hızlı sipariş edilmesi normal. Artık dünya üzerinde belli bir iPhone Çılgınlığı seviyesine ulaşan kullanıcılar mevcut. En yeni iPhone bende olsun, isterse taştan olsun diyenler bu sebeple oldukça hızlı bir şekilde çıkan her modeli alıyorlar.

Bakalım cihaz 21 Eylül’de dünyada, Kasım – Aralık ayında da ülkemizde satışa çıktıktan sonra nasıl bir satış grafiği elde edebilecek.

 

Apple iPhone 5 İçin Ön Sipariş Rekoru Kırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 16 Eylül 2012, 19:58

  Bu fiyata bu ürünü alanın aklına şaşarım.

  Cevapla
 2. İnsanı aptal yerine koyuyorlar. Aynı cihazı daha da yüksek fiyata satmak için mantıklı bir yol

  Cevapla
 3. milleti keriz yerine koyuyorlar başkalarını karalamayı çok iyibilirler bunlar benim gözümde iphone nin galaxy s3 ün, yanın dan bile geçemez adam lar yapmış işte malımız diyor iponenin açtığı davayıda kazandılar iphone çatlasın dursun.

  Cevapla