Apple iPhone 5 Sayesinde Karaborsa Bayram Etti

Apple iPhone 5 Sayesinde Karaborsa Bayram Etti

Uzun süredir BTK tarafından alınan önlemler neticesinde yoğun bir telefon satışı gerçekleştiremeyen Telefon Karaborsası ile eski canlı günlerine dönmeyi başardı.

Türkiye pazarına gelmediği için oldukça yüksek bir Talep açığına sahip olan ülkemizde için ortalama fiyat ise 3000 – 4000 TL seviyesinde oldu.

Çeşitli internet sitelerinin yanında Gittigidiyor, Sanalpazar gibi sitelerden de satışı yapılan Spot modelleri bir anlamda satış rekorları kırmaya başladı.

Yine bir mağaza zinciri tarafından getirilen ürünleri birçok mağazada 1-2 saat içerisinde tamamen satıldı.

Apple iPhone 5 Türkiye'de Satışa Çıktı
Türkiye’de Satışa Çıktı

 

Henüz Resmi olarak ülkemize sokulmayan 5 modeli için pazarda kıyasıya bir Pazarlama Savaşı dönüyor. Vodafone, Avea ve Turkcell tarafından Kasım ayı gibi ülkemize sokulacak ve tahmini olarak 2000 – 3000 TL arasında olacak olan 5 modeli için biraz daha sabretmek sanırım doğru bir karar olacaktır.

Özellikle pazardaki sim kartların henüz 5 sürümüne uyumlu olmadığını da göz önüne aldığımızda için 3000 – 4000 TL gibi rakamlar ödemek ne denli doğru olur bilemiyoruz.

Hani Prestij noktasında bakanlar olacaktır. Ancak iPhone 4 S ile aynı tasarıma sahip olmasından dolayı elinizde Apple iPhone 5 modeli ile dolaşmanız durumunda pek de dikkat çekeceğinizi düşünmüyorum.


YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status