Apple iPhone 5S Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

Resmi olarak açıklanması kısa bir süre kala Apple firmasının yeni amiral gemisi iPhone 5S modeline ilişkin birçok bilgi internete düşmeyi başardı.

10 Eylül 2013 tarihinde Apple tarafından yapılacak etkinlik ile iPhone 5S ve iPhone 5C modellerinin tanıtılması beklenilirken, firmanın 2013 – 2014 Amiral Gemisi olacak olan Apple iPhone 5S ile alakalı bazı bilgilerde internete düştü.

A7 serisi bir işlemci ile pazara çıkması beklenilirken modelde İOS 7 İşletim Sistemi kullanılacak ve yeni nesil birçok yazılımsal deneyimle beraber gelecek.

Rakiplerinin aksine 8 MP seviyesindeki bir kamera ile pazara çıkması beklenilen Yeni iPhone F2.0 Genişliğe sahip bir lensle gelecek. 1080p Full HD video çekebilecek olan üründe FPS değeri ise 120 olarak belirlenmiş durumda.

Apple iPhone 5S Modelinin Özellikleri Sızdırıldı
Apple iPhone 5S Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

Arka kasada Parmak İzi veya Avuç İçi Sensörü olacağı neredeyse kesinleşen Apple iPhone 5S modelinin bu özellik ile Mobil Ödeme noktasında daha başarılı ve güvenilir bir yapı sunması bekleniyor.

1136*640 piksellik bir ekran ile pazara çıkması beklenilen modelde ki Retina Display Ekran beklentileri ise boşa çıkacak gibi görünüyor. Ekran boyutu ve kasa yapısında ise bir değişim yapılmaması bekleniyor.

250 Saat gibi bir batarya süresi sunması beklenen Apple iPhone 5S modelinin aksine Apple tarafından satışa sunulması beklenile Ucuz iPhone isimli iPhone 5C modeline ilişkin hiçbir bilgi sızdırılmamış durumda.

 

Apple iPhone 5S Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir